XXXIII Niedziela Zwykła

  1. W dzisiejszą niedzielę po raz pierwszy obchodzimy ogłoszony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
  2. Uczniowie klasy II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania będą mieli spotkanie w poniedziałek, a z klas VII we wtorek. Obydwa spotkania odbędą się w salce parafialnej o godz. 19.15.
  3. W przyszłą niedzielę, która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dlatego po Mszy o godz. 9.00 przed Najświętszym Sakramentem ponowimy akt oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi.
  4. Zwracam się z prośbą do rodzin i osób, którzy zamieszkali w ostatnim roku na terenie naszej parafii, a nie figurują jeszcze w parafialnym rejestrze, o zgłoszenie tego faktu w biurze parafialnym, jeśli oczywiście przynależą do Kościoła rzymskokatolickiego.
  5. W środę zapraszam na spotkanie parafialną grupę Caritas o godz. 17.00 na probostwo.
  6. W piątek o 19.15 zapraszam na spotkanie Radę Ekonomiczną na probostwo.
  7. Bardzo dziękuję Paniom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zwracam się z prośbą do parafian z ulic: Nowiny, Rolnej i Poznańskiej.
  8. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego, a w nim ciekawy wywiad z autorką poczytnych książek Reginą Brett. W przedsionku można zabrać bezpłatny pierwszy numer Dobrych znaków, poświęcony osobie św. Urszuli Ledóchowskiej, która jest patronką naszej Archidiecezji

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

  1. Pod patronatem wójta Gminy Tarnowo Podgórne organizowana jest 70. akcja honorowego krwiodawstwa w sobotę 25 listopada 2017 r. od godz. 8 – 16 w pomieszczeniach małej Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym przy ul. Szkolnej 5. Dla osób od 18 – 40 roku życia istnieje możliwość zapisania się do bazy dawców szpiku.
  2. Sołtys i Rada Sołecka w Baranowie serdecznie zapraszają mieszkańców na spotkanie Andrzejkowe, które odbędzie się 25 listopada 2017 r o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej przy ul. Spokojnej 2 B.