XXX Niedziela Zwykła – Misyjna

 1. Dzisiaj przeżywamy Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Troska o ewangelizację w świecie spoczywa na każdym z nas. Szczególnie to dzieło podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Miesiąc temu w naszej parafii przeżywaliśmy Misję Świętą, która dzięki naszemu zaangażowaniu ma ożywić wiarę w Chrystusa pośród naszych Parafian, zwłaszcza tych, którzy ją utracili albo swej wiary nie praktykują.
 2.  Dzisiaj w katedrze o godz. 15.00 Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczył Mszy Świętej dziękczynnej za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 3. Trwa miesiąc różańcowy. Zapraszam, na nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00, a w czwartek i niedzielę o 8.30.
 4. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 5. Młodzież klas pierwszych ponadpodstawowych zapraszam w środę na katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o godz. 18.30.
 6. Pod chórem wyłożone są kartki z wymieniankami jednorazowymi, które można składać z ofiarą do skarbony. Wymienianki roczne proszę zamawiać w Biurze Parafialnym. Za naszych zmarłych będziemy modlić się w listopadzie. W Biurze można także zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. 
 7. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18, a w czwartek po nabożeństwie różańcowym od 9.00 do 9.30. Można kontaktować się także telefonicznie lub przez internet.
 8. W zakrystii można odebrać zamówione płyty DVD z uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej w Baranowie. 
 9. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią zbieramy ofiary na wsparcie misyjnej działalności Kościoła.    
 10. Z okazji 30. rocznicy powstania Radia Maryja organizowana jest 4 grudnia pielgrzymka do Torunia. Zapisy w zakrystii. 
 11. W niedzielę 7 listopada organizowany jest przez Pana Sołtysa i Radę Sołecką wyjazd do kina Rialto w Poznaniu na film o bł. kardynale Wyszyńskim „Zemsta czy przebaczenie”. Wyjazd autobusem z parkingu kościelnego o godz. 14.00. Liczba biletów jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy u Pani Alicji Lewkowicz.   
 12. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki oraz kalendarze z informatorem o parafiach Archidiecezji.
 13. Zmarł śp. Ireneusz Cieślewicz z Baranowa. Wieczny odpoczynek…