XXXI Niedziela Zwykła

 1. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina o powołaniu wszystkich do świętości. Msze Święte w poniedziałek o 9.00, 10.30 i 12.00.  
 2. We wtorek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują na pełnię zbawienia. W dzień zaduszny Msze Święte w Baranowie o godz. 9.00 i 18.30. O godz. 18.00 wymienianki za zmarłych.
 3. Dekretem Stolicy Apostolskiej także w tym roku z uwagi na pandemię można przez cały listopad zyskiwać odpust zupełny dla zmarłych pod zwykłymi warunkami. Podczas oktawy modlić się będziemy na różańcu za zmarłych poleconych w wymieniankach. Wymienianki jednorazowe można jeszcze  wrzucać wraz z ofiarą do skarbony. Wymienianki roczne proszę zamawiać w Biurze Parafialnym.    
 4. Osoby, które zamówiły płytę DVD z uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej w Baranowie mogą ją dzisiaj odebrać w zakrystii.       
 5. Proszę wszystkich wiernych, którzy uczestniczą we Mszach Świętych i nabożeństwach odbywających się w kościele o zachowanie obowiązujących rygorów sanitarnych.
 6. W środę 3 listopada o godz. 19.15 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w listopadzie przystąpią do sakramentu chrztu świętego.
 7. Z uwagi na zmianę czasu Msze Święte w czwartek będą o godz. 9.00.
 8. W pierwszy piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej i Komunii wynagradzającej.  
 9. Wyjątkowo w tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, którzy o to poproszą będą w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy modlić w intencji powołań kapłańskich i kleryków oraz zbierać ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 11. Z okazji 30. rocznicy powstania Radia Maryja organizowana jest 4 grudnia pielgrzymka do Torunia. Zapisy w zakrystii.  
 12. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem i Mały Przewodnik dla dzieci. Są dostępne także kalendarz św. Wojciecha na przyszły rok oraz książeczka jak pomóc zmarłym będącym w czyśćcu.

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z N E

W niedzielę 7 listopada organizowany jest przez Pana Sołtysa i Radę Sołecką wyjazd do kina Rialto w Poznaniu na film o bł. kardynale Wyszyńskim „Zemsta czy przebaczenie”. Wyjazd autobusem z parkingu kościelnego o godz. 14.00. Liczba biletów jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy u Pani Alicji Lewkowicz.  

Podziękowania dla 25 uczniów klas ósmych i siódmych ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów, którzy z Panią Pauliną Olesińską sprzątali przed uroczystością Wszystkich Świętych cmentarz w Przeźmierowie.