XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w katedrze o godz. 15.00 Arcybiskup Metropolita zainauguruje w Archidiecezji Poznańskiej Synod zwołany przez papieża Franciszka, którego hasło brzmi Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja.
 2. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Zapraszam, na nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00, a w czwartek i niedzielę o 8.30. W szczególny sposób zachęcam do udziału dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzież do sakramentu bierzmowania. 
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszam młodzież klas VIII, przygotowujących się do bierzmowania. Katecheza odbędzie się w salce parafialnej.   
 4. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia. W tym dniu modlić się będziemy za cały personel medyczny oraz o ustanie pandemii.
 5. W środę zapraszam na Mszę ku czci św. Józefa. Niech trwający Rok św. Józefa będzie okazją do wypraszania potrzebnych łask z Jego przyczyną.
 6. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Będziemy modlić się za jego wstawiennictwem o potrzebne łaski dla Kościoła i naszej Ojczyzny.
 7. Pod chórem wyłożone są kartki z wymieniankami jednorazowymi, które można składać do skarbony. Wymienianki roczne proszę zamawiać w Biurze Parafialnym. Za naszych zmarłych będziemy modlić się w listopadzie. W Biurze można także zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. 
 8. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18, a w czwartek po nabożeństwie różańcowym od 9.00 do 9.30. Można kontaktować się także telefonicznie lub przez internet.
 9. W zakrystii można zamówić płytę DVD z uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej w Baranowie.  Będzie ona dostępna w przyszłą niedzielę. 
 10. Za tydzień będziemy obchodzić Światową Niedzielę Misyjną. Dlatego w przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na cele misyjne Kościoła.  
 11. Z okazji 30 rocznicy powstania Radia Maryja organizowana jest 4 grudnia pielgrzymka do Torunia. Zapisy w zakrystii.    
 12. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki.
 13. Zmarł nasz parafianin śp. Jerzy Sitarski z Baranowa. Pogrzeb odbył się w piątek w Przeźmierowie Wieczny odpoczynek…