XXI Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dzisiaj kolejny dzień wydłużonej Nowenny przygotowującej nas do Nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Nawiedzenie w naszej parafii będzie 26 i 27 października. Od niedzieli 18 października rozpoczną się Misje, które poprowadzą Ojcowie Oblaci. Proszę wszystkich Parafian o zarezerwowanie czasu, aby móc wziąć udział w tych dwóch ważnych dla naszej wspólnoty wydarzeniach.
  2. W środę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszam serdecznie na Nowennę o godz. 18.00 oraz na Mszę Świętą podczas której odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Niech ta uroczystość będzie także duchowym oczekiwaniem na przybycie Matki Bożej do naszej  parafii. Proszę o wywieszenie w tym dniu flag maryjnych.
  3. Przypominam, że w tym roku z uwagi na epidemię aż do 14 września trwa czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Kto jeszcze z wiernych nie przystąpił do tych dwóch sakramentów, proszę, aby zadbał o wypełnienie tego przykazania kościelnego. Dziękuję wszystkim tym Parafianom, w tym roku nielicznym, którzy wywiązali8 się z obowiązku wobec diecezji i złożyli daninę diecezjalną.       
  4. Biuro Parafialne czynne jest tylko w poniedziałek od 17.00 do 18.00.
  5. Dziękuję serdecznie za złożone ofiary na pomoc dla mieszkańców Bejrutu. 
  6. Od jutra rozpoczną się próby młodzieży klas, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Poniedziałkowe spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.  
  7. W przyszłą niedzielę 30 sierpnia podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.00 modlić się będziemy w intencji uczniów i grona pedagogicznego z okazji  rozpoczynającego się roku szkolnego 2020/2021. Uczniów i Nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów zapraszam na Mszę o godz. 10.30, a o godz. 12.00 z Akademii Pitagorasa. Z uwagi na panującą epidemię nie będzie, jak co roku osobnej Mszy Świętej 1 września.  
  8. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki.  

Z A P O W I E D Z I *

WILCZYŃSKI Janusz, cywilnie związany, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

WILCZYŃSKA-BANACH Anna, cywilnie związana, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo 

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.