XXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj podczas Mszy Świętych dziękujemy Panu Bogu za zebrane plony ziemi oraz modlimy się w intencji uczniów i grona pedagogicznego z okazji  rozpoczynającego się roku szkolnego 2020/2021. W tym roku nie będzie Mszy dla szkół 1 września.     
  2. Dzisiaj w Szczecinie, a jutro w Gdańsku przypada 40 rocznica podpisania porozumień sierpniowych i powstania Solidarności. We wtorek obchodzić będziemy 81 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Proszę o wywieszenie flag narodowych.  
  3. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w środę 2 września uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 18.30, a po niej obędzie się w kościele próba liturgiczna. Natomiast w środę 9 września po Mszy wieczornej będzie spowiedź przed bierzmowaniem. Sakramentu bierzmowania udzieli biskup Damian Bryl  w czwartek 10 września podczas Mszy Świętej o godz. 16.00. 
  5. Także w środę odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salce parafialnej o godz. 19.15
  6. Przypominam, że w tym roku z uwagi na epidemię aż do 14 września trwa czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. W czasie epidemii odwiedzam tylko te osoby, które o takie odwiedziny poproszą. Od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny.
  8. W piątek 4 września po Mszy Świętej o 18.30 zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne Rodziców, którzy zgłosili swoje dzieci do I Komunii Świętej w roku 2021.
  9. Proszę pamiętać o reżimie sanitarnym, który obowiązuje podczas trwającej epidemii koronawirusa. W kościele należy zasłaniać nos i usta, a osoby stojące na zewnątrz proszę o zachowanie odpowiedniego dystansu.   
  10. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki oraz książkę o Matce Bożej, która może pomóc w przygotowaniu się do uroczystości Nawiedzenia.