Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa  Króla Wszechświata. Módlmy się, aby Chrystusowe królestwo prawdy, życia, świętości, łaski, sprawiedliwości miłości i pokoju umacniało się w naszych sercach i na całej ziemi.
  2. Po Mszy  o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z aktem poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi Królowi.
  3. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszam na katechezę i spotkanie do salki rodziców dzieci, które przygotowują się  do Pierwszej Komunii Świętej.  
  4. W poniedziałek o godz. 20.15 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Ekonomiczną.
  5. Proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po Mszy wieczornej Parafian z ulicy: Nowiny Rolnej i Poznańskiej.
  6. W sobotę przypada święto św. Andrzeja apostoła. Podczas Mszy wieczornej modlić się będziemy w intencji ks. Andrzeja. Serdecznie zapraszam do modlitwy za pierwszego Proboszcza naszej parafii.    
  7. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy po Mszach rozprowadzać będą kalendarze misyjne na rok 2020 i zbierać ofiary na dzieła misyjne prowadzone przez ich zakonne zgromadzenie.
  8. Już dzisiaj zapowiadam i zapraszam na Triduum Maryjne, które ma przygotować nas na nawiedzenie Matki Bożej oraz do zawierzenia się w niewolę Niepokalanej. Triduum „Wszystko postawmy na Maryję” rozpocznie się w niedzielę 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i poprowadzi je ks. prof. Jacek Hadryś z Poznania.
  9. Rodziców i dzieci zachęcam do przygotowania w tym tygodniu lampionów, aby mogły z nimi uczestniczyć podczas Adwentu w Mszach roratnich.
  10. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki z comiesięcznym dodatkiem oraz kalendarzyk z informatorem o naszej Archidiecezji.

ks. Krzysztof Frąszczak