I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma nas przygotować na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz na zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynający się rok duszpasterski przeżywać będziemy pod hasłem: Wielka tajemnica wiary.      
 2. Po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy o 12.00 katecheza dla dzieci przygotowujących się Pierwszej Komunii, a po wieczornej Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza do salki przy biurze parafialnym osoby, które pragną pogłębić swoją więź z Panem Bogiem i Matką Najświętszą. 
 3. Od jutra rozpoczynają się Roraty. Proszę, aby dzieci przychodziły na Msze roratnie z lampionami. Roraty, to Msze ku czci Matki Bożej. Dlatego zapraszam wszystkich Parafian od poniedziałku do piątku o 18.30 z wyjątkiem czwartku kiedy Roraty będą o 6.00 rano. Niech udział w roratach przygotuje nas na święta Bożego Narodzenia i uroczystość Nawiedzenia Matki Bożej.
 4. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszam na spotkanie Parafialną Zespół Caritas.
 5. We wtorek spotkanie młodzieży klas VII przygotowujących się do bierzmowania będzie w salce o 19.15     
 6. Młodzież klas I przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkanie w środę o godz. 18.30 w salce parafialnej.  
 7. Gościmy w naszej parafii Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy po Mszach rozprowadzać będą kalendarze misyjne na rok 2020 i zbierać ofiary na dzieła misyjne prowadzone przez ich zakonne zgromadzenie.
 8. W pierwszy piątek od 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej oraz Komunii wynagradzającej.   
 9. Proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po Mszy wieczornej Parafian z ulicy: Wspólnej, Klonowej i Parkowej.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odmówimy wspólnie różaniec o 8.30. Zapraszam Od 8 do 10 grudnia zapraszam Szanownych Parafian do udziału w Triduum Maryjnym, które ma przygotować nas na nawiedzenie Matki Bożej oraz zawierzenie się w niewolę Niepokalanej Maryi Pannie. Triduum „Wszystko postawmy na Maryję” poprowadzi ks. prof. Jacek Hadryś z Poznania.  
 11. Za tydzień po Mszach zbierać będziemy ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 
 12. Po Mszy można nabyć poświęcone opłatki i świece wigilijne oraz sianko i śpiewnik z najpiękniejszymi kolędami do którego dołączone są dwie płyty. Jak co tydzień jest też nowy Przewodnik Katolicki  i Mały Przewodnik dla dzieci.
 13. Zmarła śp. Maria Umińska z Baranowa. Pogrzeb odbył się w sobotę w Suchym Lesie. Wieczny odpoczynek…