XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś przeżywamy trzeci dzień Nowenny przygotowującej naszą parafię na Nawiedzenie Matki Bożej. Dokładnie za pół roku będziemy witać w naszej parafialnej świątyni pielgrzymującą po Archidiecezji kopię cudownej Ikony  Jasnogórskiej. Przygotujmy się jak najlepiej do wizyty Matki Najświętszej.
 2. Dzisiaj po raz trzeci przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o wielkich dysproporcjach ekonomicznych, jakie panują w dzisiejszym świecie i o tym, że każdy dobry uczynek wyświadczony znajdującym się w potrzebie będzie nam policzony w dniu Sądu Ostatecznego.     
 3. Dzisiaj po Mszy o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w przyszły poniedziałek 25 listopada o 19.15 w salce parafialnej katecheza dla ich rodziców.  
 4. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z aktem poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi Królowi.
 5. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszam na spotkanie do salki Parafialną Radę Duszpasterską.
 6. W środę o godz. 19.15 zapraszam na katechezę chrzcielną do salki przy Biurze Parafialnym rodziców i chrzestnych, których dzieci w miesiącu grudniu przystąpią do sakramentu Chrztu.
 7. W środę młodzież z klas I przygotowująca się do bierzmowania będzie miało spotkanie w w salce parafialnej o godz. 18.30.
 8. Zapraszam w tygodniu na nabożeństwa: w poniedziałek: Różaniec Święty, w środę: Nowenna do Świętej Rodziny i w piątek: Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia.   
 9. Proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po Mszy wieczornej Parafian z ulicy: Wypoczynkowej i Nad Miedzą.
 10. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci.  Jest jeszcze kalendarzyk katolicki z informatorem o naszej Archidiecezji w cenie 6 zł.
 11. Zmarł śp. Arcybiskup Senior Juliusz Paetz, który w 1997 roku erygował naszą parafię i konsekrował kościół. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….       

ks. Krzysztof Frąszczak

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z N E

Organizatorzy Akcji Honorowego Krwiodawstwa informują, że  w sobotę 23 listopada od godz. 8-16 w SP w Tarnowie Podgórnym będzie można oddać krew. Bliższe informacje wywieszone są w komunikacie w gablocie parafialnej. Zapraszamy do udziału.