Święto Ofiarowania Pańskiego

  1. Dzisiaj w święto Matki Bożej Gromnicznej przeżywamy szósty dzień nowenny przygotowującej nas na Nawiedzenie Matki Bożej. O godz. 8.30 zapraszam na wspólny różaniec w tej intencji różaniec. Podczas wszystkich Mszy Świętych poświęcenie świec. Natomiast o godz. 18.00 Parafianie, którzy odbyli 33 dniowe indywidualne przygotowywanie zawierzą się w macierzyńską niewolę Maryi. Gdyby ktoś z Parafian chciał zawierzyć się jeszcze w roku Nawiedzenia naszej parafii Matce Bożej istnieje taka możliwość. Proszę, aby zgłosić się w zakrystii.  
  2. Dzisiaj także obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się w intencji Sióstr i Braci zakonnych, a także o nowe powołania zakonne. Po Mszy zbierać będziemy ofiary na wsparcie zakonów klauzurowe.
  3. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po porannej Mszy, natomiast po wieczornej Mszy Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza do salki przy biurze osoby, które pragną pogłębić swoją więź z Panem Bogiem i Matką Bożą.   
  4. Jutro przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Po Mszy  udzielę specjalnego błogosławieństwa wszystkim obecnym.   
  5. Kolęda w naszej parafii trwać będzie do piątku. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii i w gablotach. Początek kolędy o godz. 15.30. Wodę święconą można zabierać z zakrystii.
  6. Biuro parafialne podczas kolędy czynne tylko w czwartek.
  7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych wyjątkowo od godz. 10.00. Po południu od 17.00 okazja do spowiedzi i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Komunia wynagradzająca w czasie Mszy o 18.30.  
  8. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po porannej Mszy do parafian z ulic: Nowiny, Rolnej i Poznańskiej.  
  9. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci. Dostępne są także książeczki na Wielki Post 40 dni z Bogiem w cenie 3 zł.

ks. Krzysztof Frąszczak 

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

W sobotę 8 lutego odbędzie się 80 edycja Honorowego Krwiodawstwa. W godzinach od 8-16 przy ul. Szkolnej 5 w Tarnowie Podgórnym można podzielić się tym bezcennym darem, ratując życie innym, którzy są w potrzebie.    

14 lutego w Sali Wiejskiej w Baranowie odbędzie się charytatywna zabawa karnawałowa „Serduszko dla Jasia”. Szczegóły dotyczące udziału wywieszone w na plakacie w gablocie.    

W niedzielę 16 lutego w Sali Wiejskiej w Baranowie od godz. 16-18 zapraszamy wszystkie dzieci na balik karnawałowy w programie liczne atrakcje.