III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj, po raz pierwszy, obchodzimy w całym Kościele Powszechnym Niedzielę Słowa Bożego. Niech Słowo, które staje się w Eucharystii Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa będzie dla nas pokarmem dającym życie wieczne.
 2. Po Mszy o godz. 9.00 zapraszam na spotkanie wszystkich Parafian biorących udział w indywidualnych rekolekcjach przygotowujących do osobistego zawierzenia się w macierzyńską niewolę Maryi. Uroczyste zakończenie z aktem zawierzenia odbędzie się za tydzień 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego.    
 3. W przyszłą niedzielę, święto Matki Bożej Gromnicznej obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach zbierać będziemy ofiary na klasztory klauzurowe. Podczas wszystkich Mszy Świętych poświęcenie gromnic.   
 4. Dzisiaj po Mszy wieczornej zespół parafialny Nutka dla Jezusa serdecznie zaprasza wszystkich na wspólne śpiewanie kolęd.
 5. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii i w gablotach. Początek kolędy o godz. 15.30, w sobotę o 14.00. Wodę święconą można zabierać z zakrystii.
 6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą chrzczone w lutym odbędzie się w środę o godz. 19.00 w salce przy Biurze Parafialnym.  
 7. Biuro parafialne podczas kolędy czynne tylko w czwartek.
 8. Dzisiaj po Mszach zbieramy ofiary na Radio Emaus.
 9. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po porannej Mszy do parafian z ulic Wypoczynkowej i Nad Miedzą.   
 10. Za tydzień w święto Matki Bożej Gromnicznej przeżywać będziemy szósty dzień nowenny przygotowującej nas na Nawiedzenie Matki Bożej. Zapraszam na wspólny różaniec w intencji nawiedzenia o godz. 8.30.
 11. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego  z comiesięcznym dodatkiem 5 minut z Bogiem.

ks. Krzysztof Frąszczak 

Z A P O W I E D Z I *

SKROBAŁA Jordan                       kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

RYBCZYŃSKA Justyna                 panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.