V Niedziela Zwykła

  1. Z racji zeszłotygodniowej uroczystości zawierzenia Matce Bożej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca będzie dzisiaj po Mszy o godz. 9.00.
  2. We wtorek we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii w tym roku Msza z namaszczeniem chorych będzie podczas nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej 18 maja. W każdy pierwszy piątek miesiąca odwiedzam chorych z posługą sakramentalną. Proszę rodziny, aby zatroszczyły się o osoby starsze, aby miały możliwość spotkania się z księdzem nie tylko w czasie kolędy, ale także aby mieli możliwość przystąpienia do spowiedzi, Komunii Świętej , czy sakramentu chorych.       
  3. W piątek zakończyła się w naszej parafii kolęda. Wszystkim Parafianom, którzy w swym domu przyjęli kapłana i Boże błogosławieństwo serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i spotkanie oraz za złożone ofiary na potrzeby utrzymania naszych kościołów i domu parafialnego.  
  4. W dni powszednie, po zakończonej kolędzie, Msze Święte będą znów o 18.30 poza czwartkiem. Zapraszam także w tygodniu na nabożeństwa: w poniedziałek i wtorek  Różaniec w intencji dobrego przygotowania i owocnego przeżycia Nawiedzenia Matki Bożej, w środę Nowenna do Świętej Rodziny, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.        
  5. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
  6. W piątek przypada święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy oraz św. Walentego z tej racji Arcybiskup Metropolita udzielił dyspensy wszystkim wiernym Archidiecezji Poznańskiej gdziekolwiek się będą znajdować oraz tym, którzy w tym dniu będą przebywać na jej terytorium.   
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii księdza Remigiusza Kobusińskiego proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie, który wygłosi Słowo Boże, a po Mszy zbierać będzie przed kościołem ofiary na dokończenie budowy kościoła.     
  8. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po porannej Mszy do parafian z ulic: Wspólnej, Parkowej i Klonowej .  
  9. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci. Są jeszcze dostępne książeczki na Wielki Post 40 dni z Bogiem.

ks. Krzysztof Frąszczak 

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

W niedzielę 16 lutego w Sali Wiejskiej w Baranowie od godz. 16-18 zapraszamy wszystkie dzieci na balik karnawałowy w programie liczne atrakcje, gry i zabawy prowadzone przez animatorów oraz pokaz iluzjonisty.