Niedziela Palmowa

  1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, najważniejszy czas dla nas, chrześcijan. Po raz kolejny będziemy go przeżywać w zaostrzonym reżimie sanitarnym. W kościołach wprowadzono limity 20 metrów kwadratowych na osobę. Ciągle obowiązuje zakrywanie maseczkami ust i nosa, dystans oraz dezynfekcja rąk. Osoby, które nie będą mogły wejść do kościoła, proszę, aby uczestniczyły w liturgii na zewnątrz Niech te utrudnienia spowodowane panującą epidemią nie pozbawią nas nadziei oraz paschalnej radości, że śmierć definitywnie została pokonana przez Chrystusa.   
  2. Transmisja Mszy Świętej i liturgii Wielkiego Tygodnia on-line z naszego kościoła będzie na  parafialnym koncie facebooka. Adres konta jest zamieszczony na stronie parafii. Tych, którzy pozostaną w domu zachęcam do pobożnego udziału w transmisjach Mszy w telewizji lub internecie. Dzisiaj i w święta wielkanocne istnieje możliwość przystąpienia do Komunii Świętej poza Mszą dla tych, którzy nie będą obecni na Mszy. Komunia będzie udzielana o godz. 11.30.      
  3. Okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30. Przypominam o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Czas na wywiązania się z tego przykazania trwa do 30 maja, czyli uroczystości Trójcy Świętej.
  4. Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.30; Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 15.00, a Liturgia Męki Pańskiej o 17.00; Wigilia Paschalna w sobotę o 20.00 z procesją rezurekcyjną wokół kościoła . Msze w święta wielkanocne o 9.00; 10.30 i 12.00.
  5. W Wielki Piątek i Sobotę zapraszam o godz. 9.00 na wspólną Jutrznię. W te dwa dni zachęcam Parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Adoracja rozpocznie się od godz. 9.00 i będzie trwać do godz. 20.00.
  6. W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, którzy o to poproszą od godz. 9.30.
  7. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przygotowującą do Święta Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do tej modlitwy, gdyż w tym roku przypada 20 rocznica kanonizacji Siostry Faustyny Kowalskiej i wprowadzenia do kalendarza liturgicznego przez św. Jana Pawła II Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie Nowenny 11 kwietnia o godz. 15.00 zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni relikwie św. Faustyny. Tego dnia przyjmując Komunię Świętą można się uwolnić od wszelkich kar za grzechy, które będzie trzeba odpokutować po śmierci.   
  8. W Wielką Sobotę święcenie potraw na stół wielkanocny odbędzie się w Baranowie na zewnątrz wokoło kościoła z zachowaniem dystansu i wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych. Proszę, aby ze święconką przybył tylko jeden przedstawiciel rodziny. Święcenie potraw o godz. 12.00; 13.00 i 14.00. Dla pozostających w domach dostępna jest na stronie parafii modlitwa poświęcenia pokarmów wielkanocnych przez ojca rodziny.    
  9. Zmarł śp. Stanisław Filipiak z Baranowa. Pogrzeb odbył się w piątek w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…