V Niedziela Wielkiego Postu

  1. W niedzielę z grupą Parafian udaliśmy się na Jasną Górę, aby ponowić przed cudownym obrazem zaproszenie Matki Bożej Częstochowskiej do naszej parafii. Przeżywamy dzisiaj 19 dzień nowenny przed Nawiedzeniem kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.  Natomiast w poniedziałek odebraliśmy w Łagiewnikach relikwie pierwszego stopnia Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, które uroczyście zostaną wprowadzone do naszej świątyni 11 kwietnia, czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  2. Wkraczamy w drugą część Wielkiego Postu, która ma wymiar pasyjny. Od dzisiaj w kościołach zasłonięty jest krzyż, który uroczyście odsłonięty będzie podczas liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy o godz. 9.00. 
  3. Podczas uroczystości odpustowej zostały wręczone Parafianom dekrety Arcybiskupa do Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Obecnie osiem osób tworzy Radę Ekonomiczną i piętnaście Radę Duszpasterską. Powołane do tych gremiów osoby będą przez czteroletnią kadencję tworzyć grono doradcze księdza Proboszcza.       
  4. Okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy i piątku. Z racji trwającej epidemii nie będzie przed świętami spowiedzi z zaproszonymi księżmi. Proszę, aby każdy z wiernych przystąpił do sakramentu pokuty i pojednania, aby mógł przystąpić z oczyszczonym sercem do Komunii wielkanocnej.
  5. 19 marca został ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Rodziny. Od piątku trwa także Tydzień modlitw o ochronę życia, który zakończy się w czwartek w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to także Dzień Świętości Życia. W tym dniu rozpocznie się  Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną włączyć się w to dzieło, proszę, aby zgłosiły się po Mszy do zakrystii. Z uwagi na uroczystość Msza będzie sprawowana wieczorem o godz. 18.30. W czwartek zbierać będziemy ofiary na Fundusz Obrony Życia.         
  6. W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. Natomiast pierwszy raz odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, której 40 km trasa powiedzie z Kamionek do Baranowa. Zapisy na stronie internetowej edk.org.pl Informacje wywieszone są w gablotach i na parafialnej stronie internetowej.
  7. Od wczoraj na terenie całego kraju wprowadzone zostały po raz kolejny obostrzenia związane z trzecią falą epidemii. Wytyczne dotyczące kościołów pozostają jednak takie same. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy uczestniczą zwłaszcza w niedzielnej liturgii za przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.  
  8. Biuro parafialne czynne jest w formie zdalnej. Można kontaktować się przez telefon lub internet. Msze Święte można zamawiać telefonicznie.
  9. Podczas Wielkiego Postu zbieramy daninę diecezjalną na potrzeby Archidiecezji. Ofiary można składać w przygotowanych kopertach do skarbony lub przesyłać przelewem na konto parafialne z dopiskiem danina diecezjalna.       
  10. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki. Są także dostępne paschaliki Caritasu na stół wielkanocny oraz list papieża Franciszka o św. Józefie Patris corde z różnymi modlitwami do Opiekuna Kościoła Świętego.