Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. W ostatnim dniu Oktawy Wielkanocnej, obchodzimy Święto Miłosierdzia i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj po Mszach zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji.
 2. Z racji dzisiejszego święta Koronka i Msza Święta o godzinie 15.00 przy pomniku Miłosierdzia Bożego na Placu Zmartwychwstania.      
 3. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski, która została przeniesiona z racji obchodów Wielkanocy.     
 4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Tego dnia obchodzić będziemy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Zapraszam o godz.16.00 na majówkę do salki parafialnej na kawę i ciasto oraz projekcję filmu o Pierwszym Nawiedzeniu Jasnogórskiego Obrazu w naszej Archidiecezji.
 5. Od środy nabożeństwa majowe pół godziny przed Mszą  Świętą. Niech udział w nich będzie przygotowaniem na rozpoczęcie Nawiedzenia w naszej Archidiecezji, które rozpocznie się w sobotę 18 maja w parafii Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach.  
 6. W piątek przypada uroczystość Maryi Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Proszę o wywieszenie flag już w przeddzień, 2 maja, które jest dniem świętem flagi obchodzonym od 2004 roku.
 7. 3 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
 8. Z uwagi na piątkową uroczystość odwiedziny chorych z sakramentami świętymi odbędą się wyjątkowo w sobotę 4 maja od godz. 9.00.       
 9. Przez cały maj trwać będą zapisy dzieci, które chcą przystąpić w przyszłym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się ona w niedzielę 24 maja 2020 roku o godz. 12.00. Przy zgłoszeniu rodzice proszeni są o podanie następujących danych swoich dzieci: imienia i nazwiska, imion rodziców, adresu, daty urodzenia oraz chrztu, a gdy dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii także metryki chrztu.
 10. Zastęp Harcerek z Baranowa zbiera pieniądze na namioty, aby móc wyjechać na obóz letni, będzie sprzedawać ciasta domowego wypieku w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.30 i 12.00.
 11. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.

Z A P O W I E D Z I*

MICHAŁ STACHOWIAK, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

KAROLINA SIKORA, panna, rzymskokatolickie, par. św. Michała Arch., Nowa Sól

  *Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie    parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.


Zapowiedź pierwsza