Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza swoimi łaskami i darem pokoju i zdrowia. Niech każda niedzielna nie tylko wielkanocna Eucharystia będzie dla nas pamiątką zwycięstwa Jezusa nad śmiercią i grzechem, która przywróciła nam  nadzieję na życie wieczne z Bogiem.       
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za udział w liturgii Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowania składam wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tych najważniejszych uroczystości: Panu Kościelnemu, Panu Piotrowi Brońskiemu, Służbie Liturgicznej, Organistom. To dzięki Waszej ofiarnej pomocy, mogliśmy godnie przygotować i przeżyć te najważniejsze tajemnice wiary, w których dokonało się dzieło naszego odkupienia. Bóg Wam zapłać. 
 3. Dzisiaj nie ma Mszy wieczornej, a w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy, jak w każdą niedzielę. Tego dnia zbierać będziemy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. W czwartek i piątek organizowana jest parafialna pielgrzymka do sanktuarium w Gidlach i na Jasną Górę. Jak dotąd zgłosiło się niewiele osób. Do jutra muszę potwierdzić rezerwacje autokaru i noclegów. Jeśli nie zgłoszą się kolejne osoby, pielgrzymkę będę zmuszony odwołać. 
 5. W piątek z racji trwającej oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 6. Trwa Nowenna przygotowująca do święta Bożego Miłosierdzia. Zachęcam gorąco wszystkich do udziału. Nowenna będzie tradycyjnie przed Mszą Świętą. W przyszła niedzielę Msza o godz. 15.00 będzie sprawowana przed pomnikiem Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę 27 kwietnia Pierwsza Spowiedź Święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 10.00 do spowiedzi przychodzą dziewczynki, a o godz. 11.00 chłopcy.   
 8. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia zbierane będą ofiary na Caritas.
 9. W kościele w Tarnowie Podgórnym 27 kwietnia, w wigilię święta Miłosierdzia Bożego odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji odnowy duchowej parafii, gminy i Ojczyzny oraz poszanowania godności życia i obrony rodziny. Początek adoracji w sobotę o godz. 20.00.
 10. Policja ostrzega zwłaszcza osoby starsze przed próbami wyłudzenia pieniędzy metodą na wnuczka i policjanta, które miały miejsce na terenie naszej gminy.
 11. Polecam świąteczny numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem „Pięć minut z Bogiem”.