III Niedziela Wielkanocy

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Biblijną i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Niech Słowo Boże, objawione nam na kartach Pisma Świętego będzie dla nas codziennym pokarmem i światłem na naszej drodze życia.  
 2. Dzisiaj,  po Mszy o godz. 9.00, spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po wieczornej spotkanie małżonków w salce przy Biurze Parafialnym.
 3. W poniedziałek spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w sale parafialnej o godz. 19.15.
 4. We wtorek zapraszam młodzież klas III gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o  godz. 19.15.
 5. W środę obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski i kościoła w Chybach. Z tej racji Msza w Baranowie w środę o godz. 8.00, a Msza odpustowa w Chybach o godz. 18.00, którą odprawi ks. dr Rafał Rybacki, kustosz Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Zapraszam wszystkich Parafian, zwłaszcza z Chyb, do udziału i zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami dla siebie lub dla jednego ze swych zmarłych.
 6. Z racji odpustu Biuro Parafialne w środę będzie nieczynne.
 7. W piątek nasza parafia ma wyznaczony swój dzień Adoracji w Katedrze Poznańskiej. Całodzienne wystawienie ma miejsce w kaplicy Najświętszego Sakramentu.  
 8. W przyszłą niedzielę 12 maja obchodzić będziemy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przychodzą na Mszę o godz. 12.00 w albach komunijnych lub odświętnych strojach.
 9. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą. W niedziele proszę o odmawianie Litanii Loretańskiej w rodzinnym gronie.
 10. Przez cały maj w Biurze Parafialnym można  zgłosić dzieci, które chcą przystąpić w przyszłym roku w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się ona w niedzielę 24 maja 2020 roku.
 11. W piątek po wieczornej Mszy świętej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła parafian mieszkających przy ulicy: Słonecznej i Lipowej.
 12. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.

Z A P O W I E D Z I*

MICHAŁ STACHOWIAK, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Barano
KAROLINA SIKORA, panna, rzymskokatolickie, par. św. Michała Arch., Nowa Sól
Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie    parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.