Niedziela Dobrego Pasterza


 1. Obchodzimy dzisiaj Światowy dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Polecajmy Panu Bogu te ważne intencje, aby posyłał robotników do pracy w swojej winnicy. Módlmy się też za śp. abp. Jerzego Strobę, którego 20. rocznica śmierci dzisiaj przypada i bp. Grzegorza Balcerka, który jutro będzie obchodził 20. rocznicę święceń biskupich.
 2. W poniedziałek Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o 21.00. Proszę zabrać ze sobą świece.
 4. Od poniedziałku do środy odbędą się próby dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 16.30. W czwartek od 16.00 spowiedź dzieci i rodziców. Zwracam się z uprzejmą prośbą do Parafian, aby w przyszłą niedzielę wybrać Mszę Święte poza Mszą o godz. 12.00, aby było miejsce w kościele dla gości dzieci pierwszokomunijnych.     
 5. We wtorek zapraszam młodzież klas VIII na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o  godz. 19.15.
 6. Z racji prób do Pierwszej Komunii Biuro Parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.  
 7. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą. W niedziele proszę o odmawianie Litanii Loretańskiej w rodzinnym gronie.
 8. W sobotę Mszą Świętą o godz. 12.00 rozpocznie się Nawiedzenie Matki Bożej w naszej Archidiecezji w wizerunku Jasnogórskim. Matka Boża przybędzie do kościoła Nawiedzenia NMP na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej  na poznańskich Ratajach. Niech nasza obecność będzie wyrazem miłości do Matki Bożej, której wizerunek w ostatnich tygodniach jest profanowany w naszym kraju.        
 9. Przez cały maj w Biurze Parafialnym można  zgłaszać dzieci, które chcą przystąpić w przyszłym roku w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się ona w niedzielę 24 maja 2020 roku.
 10. W sobotę 25 maja odbędzie się coroczna pielgrzymka młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii po Mszy. Wyjazd dla młodzieży jest bezpłatny. Zbiórka na parkingu przed kościołem o godz. 9.45.
 11. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.
 12.  Zmarła śp. Teresa Smorawińska z Chyb. Msza pogrzebowa odbędzie się w Chybach we wtorek o godz. 11.30, po niej pogrzeb na Junikowie. Wieczny odpoczynek…  

Z A P O W I E D Z I *

ADRIAN KRUSZEWSKI, rozwiedziony, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

AGATA ADAMSKA, wolna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo  

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie    parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.