III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Niech ten obchód skłoni nas do sięgnięcia po Biblię i  systematyczną lekturę Pisma Świętego.       
 2. Do jutra trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się, aby wszyscy ochrzczeni mogli po wiekach rozłamu zjednoczyć się przy wspólnym ołtarzu.
 3. W poniedziałek przypada święto Nawrócenia św. Pawła, który jako Szaweł był zagorzałym prześladowcą Kościoła. Módlmy się o łaskę  nawrócenia, dla dzisiejszych wrogów Chrystusowego Kościoła.    
 4. Biuro Parafialne czynne jest w formie zdalnej. Można kontaktować się przez telefon lub internet.
 5. Intencje mszalne na rok 2021 można zamawiać telefonicznie.  
 6. W poniedziałek o godz. 18.00 odmawiamy wspólnie różaniec, w środę zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny, a w piątek na adorację. Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia, oprócz środy, pół godziny przed Mszą Świętą. 
 7. Do skarbony do można wrzucać prośby i podziękowania, które będą odczytywane podczas środowej Nowenny.  
 8. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, do końca stycznia uczestniczą w katechezie on-line. Ufam, że w lutym, po zakończeniu narodowej kwarantanny  powrócimy do katechezy w kościele.
 9. Dziękuję uczestniczącym we Mszach niedzielnych za podporządkowanie się obowiązującym w czasie epidemii przepisom sanitarnym. 
 10. Na skarbonie wyłożone są obrazki kolędowe z tegoroczną szopką i modlitwą błogosławieństwa domu. Woda święcona jest dostępna po Mszy w bocznym wejściu, w przygotowanych specjalnych buteleczkach. Dziękuję tym rodzinom, które przekazały ofiarę na rzecz naszej parafii.   
 11. Dzisiaj po Maszach zbieramy do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi, które nawiedziło Chorwację. 
 12. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.

       O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

W niedzielę 31 stycznia organizowana jest 85 Akcja Honorowego Krwiodawstwa tym razem w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym przy ul. Nowej 60. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy pragną tym cennym darem wesprzeć potrzebujących. Oddać krew będzie można w godz. od 9 do 16.