II Niedziela Zwykła

 1. Od jutra rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech ten czas będzie okazją do wzmożonej modlitwy o zjednoczenie chrześcijan.
 2. W tym tygodniu w czwartek i piątek przypada Dzień Babci i Dziadka. Niech będzie okazją do wyrażenia im naszej wdzięczności oraz pamięci w modlitwie za nich.     
 3. Biuro Parafialne czynne jest w formie zdalnej. Można kontaktować się przez telefon lub internet.
 4. Intencje mszalne na rok 2021 można zamawiać telefonicznie.  
 5. W środę o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny, a w piątek na adorację. Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia, oprócz środy, pół godziny przed Mszą Świętą. 
 6. Po zakończonych feriach zimowych wracamy do katechezy on-line dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Katecheza w kościele rozpocznie się w lutym, po zakończeniu narodowej kwarantanny, która została przedłużona do końca stycznia.
 7. W przyszłą niedzielę z inicjatywy papieża Franciszka będziemy przeżywać po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Niech Słowo, które stało się Ciałem będzie naszym pokarmem w drodze ku wieczności.      
 8. Na skarbonie wyłożone są obrazki kolędowe z tegoroczną szopką i modlitwą błogosławieństwa domu. Woda święcona jest dostępna po Mszy w bocznym wejściu, w przygotowanych specjalnych buteleczkach.
 9. Za tydzień w niedzielę modlić się będziemy także za ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Były to najsilniejsze wstrząsy od 140 lat. Wiele osób zginęło, a tysiące pozbawione zostały dachu nad głową. Po Mszach zbierać będziemy ofiary na pomoc dla poszkodowanych.
 10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci. 
 11. Zmarła śp. Maria Śliwińska z Baranowa. Wieczny odpoczynek…