II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Wspierajmy dzieło misyjne Kościoła naszą modlitwą i ofiarą. Po dzisiejszych Mszach zbieramy ofiary na misje.
 2. Potrzebni są woluntariusze do pracy w hali MTP gdzie znajduje się centralny punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy oraz przekazywanych dla nich darów.    
 3. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy i piątku.
 4. W poniedziałek zapraszam na modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach o godz. 18.00 oraz Mszę Świętą w ich intencji.    
 5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Świętej Rodziny. 
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00.
 7. W sobotę 19 marca obchodzić będziemy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona naszej parafii. Zapraszam Szanownych Parafian na Mszę odpustową w sobotę o godz. 11.00, której będzie przewodniczył ks. kanonik Roman Janecki. O godz. 10.45 zapraszam do wspólnego śpiewu Godzinek o Świętym Józefie.
 8. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 16.00.
 9. Osoby, które chciałyby podjąć duchową adopcję dziecka poczętego proszone są o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy Świętej.
 10. Potrzebne są materiały opatrunkowe i medyczne dla szpitala na Ukrainie. Osoby, które pragną je ofiarować mogą je składać w Świetlicy Wiejskiej przy ulicy Spokojnej w godz. od 19.00 do 20.00, od poniedziałku do piątku.
 11. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w czwartek.   
 12. W Wielkim Poście zbieramy tradycyjną daninę diecezjalną. Koperty wyłożone są na skarbonie pod chórem. 
 13. Po Mszy w sklepiku można nabyć paschaliki wielkanocne. Są też książki o naszym Patronie, św. Józefie. Dostępne są także płyty ze śpiewami cerkiewnymi jako cegiełka pomocy i solidarności dla uchodźców z Ukrainy.       
 14. Po Mszy Świętej dostępny jest Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.