Abp Mokrzycki: dziękuję za pomoc dla Ukrainy napływającą z Polski

Metropolita lwowski wyraził wdzięczność wszystkim Polakom za pomoc jaka od początku wojny płynie na Ukrainę. Nie ma dnia, w którym nie przyjechałby z Polski transport humanitarny.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który przewodniczy rzymskokatolickiej konferencji episkopatu, wyraził ogromną wdzięczność za modlitwę i pomoc jaka napływa dzień i noc z Polski: „Bardzo serdecznie pragnę podziękować naszym rodakom z Polski. Za ich modlitwę, wielką solidarność i otwarte serce. Nie tylko pod względem modlitewnej, ale także pod względem humanitarnej pomocy. Jest ona tutaj bardzo potrzebna”.

Jednocześnie metropolita lwowski jest wdzięczny także licznym kapłanom i osobom konsekrowanym za ich oddanie w tym trudnym czasie: „Dziękuję za wytrwałość wszystkim kapłanom, którzy pozostali w swoich parafiach. Siostrom i braciom zakonnym jacy pozostali w swoich wspólnotach. Bardzo serdecznie im dziękuję”.

Na Ukrainie od lat pracuje bardzo dużo kapłanów, braci i sióstr zakonnych z Polski. Nikt z nich nie opuścił w tym trudnym czasie swoich placówek.