III Niedziela Wielkiego Postu

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

                                       III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 MARCA A.D. 2022

 1. Potrzebni są woluntariusze do pracy w hali MTP gdzie znajduje się centralny punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy oraz przekazywanych dla nich darów.    
 2. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy i piątku.
 3. We wtorek młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas siódmych i ósmych zapraszam na Mszę Świętą o 18.30 i katechezę po Mszy, która odbędzie się w kościele. Obecność obowiązkowa.
 4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Świętej Rodziny. 
 5. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a także Dzień Świętości Życia. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.30. W tym dniu chętne osoby podejmą w duchowa adopcję dzieci poczęte. Jeśli ktoś chce w to dzieło się włączyć proszę o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy Świętej. Podczas Mszy modlić się będziemy także o poszanowanie ludzkiego życia i o zakończenie wojny w Ukrainie.
 6. W piątek 25 marca papież Franciszek dokona w Rzymie uroczystego aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z Ojcem Świętym zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji pokoju o godz. 17.00.    
 7. Z uwagi na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W piątek 25 marca przypada 30 rocznica święceń biskupich naszego Arcybiskupa Metropolity. Uroczysta Msza zostanie odprawiona w sobotę w katedrze o 11.00.            
 9. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. Do udziału zapraszam dzieci zwłaszcza z klas trzecich oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. 
 10. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00.
 11. Potrzebne są materiały opatrunkowe i medyczne dla szpitala na Ukrainie. Osoby, które pragną je ofiarować mogą je składać w Świetlicy Wiejskiej przy ulicy Spokojnej w godz. od 19.00 do 20.00, od poniedziałku do piątku.
 12. W Wielkim Poście zbieramy tradycyjną daninę diecezjalną. Koperty wyłożone są na skarbonie pod chórem. 
 13. Alby zamówione dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii będą do odbioru w sobotę 26 marca o godz. 11.30 w salce parafialnej.
 14. Po Mszy w sklepiku można nabyć paschaliki wielkanocne. Są też książki o naszym Patronie, św. Józefie. Dostępne są także płyty ze śpiewami cerkiewnymi jako cegiełka pomocy i solidarności dla uchodźców z Ukrainy.      
 15. Po Mszy Świętej dostępny jest Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.