II Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbierać będziemy ofiary do puszek na ten cel.
 2. Po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. 
 3. W Adwencie Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 z wyjątkiem czwartku kiedy Roraty są rano o godz. 6.00. Do udziału w Roratach zapraszam dzieci z lampionami oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 4. Od 1 grudnia wprowadzono na terenie kraju limity osób w kościołach. Według nich może być zajęta połowa miejsc siedzących oraz stojących. Do tego limitu nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione. Dziękuję i proszę o przestrzeganie w kościele obowiązujących przepisów sanitarnych w czasie epidemii.
 5. W poniedziałek różaniec i Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach.
 6. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 19.15 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w salce parafialnej.
 7. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w Baranowie o godz. o godz. 9.00 i 18.30. Czcicieli Matki Bożej zapraszam o godz. 8.30 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu oraz na adorację Najświętszego Sakramentu od 12.00 do 13.00, w Godzinie Łaski.
 8. Także w środę kończy się ogłoszony przez papieża w Kościele Rok Świętego Józefa. Podczas Mszy odnowimy akt zawierzenia narodu polskiego i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi. Także w tym dniu dobiega końca przywilej naszej świątyni parafialnej jako kościoła jubileuszowego.
 9. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy. Proszę, aby wszyscy oczyścili swe serca na zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. 
 10. W Biurze Parafialnym, telefonicznie lub przez internet można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. W czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 11. Po Mszy można nabyć świece wigilijne jako cegiełkę na pomoc ubogim dzieciom oraz poświęcone opłatki i wodę święconą w specjalnie przygotowanych butelkach oraz sianko. W zakrystii natomiast można zabrać tytkę charytatywną, którą można napełnić produktami na święta dla ubogich.
 12. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki Mały Przewodnik dla dzieci, a także książkę Wszystko o św. Józefie w cenie 10 zł.