I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu i nowy rok liturgiczny. Hasło tego roku brzmi Posłani w pokoju Chrystusa. Dzisiejszy świat, a zwłaszcza nasz kontynent,  potrzebuje nowej ewangelizacji. Dlatego bądźmy świadkami Chrystusa i nieśmy światu Jego pokój i zbawcze orędzie.   
 2. W Adwencie Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 z wyjątkiem czwartku kiedy Msza będzie rano o godz. 6.00. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony z którymi będą uczestniczyć w Roratach. Do udziału zapraszam także młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 3. 15 listopada papież Franciszek mianował ks. Jana Glapiaka biskupem pomocniczym naszej Archidiecezji. Święcenia odbędą się 19 grudnia w katedrze poznańskiej. Biskup nominat był min. opiekunem Wspólnot Żywego Różańca. Polecajmy go opiece Bożej i Matki Najświętszej.  
 4. Przypominam i dziękuję za przestrzeganie w kościele obowiązujących przepisów sanitarnych w czasie epidemii.
 5. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to święto patronalne pierwszego proboszcza, o którym w tym dniu pamiętajmy w modlitwie.
 6. Katecheza dla młodzieży klas ósmych, przygotowujących się do bierzmowania, będzie w kościele we wtorek o godz. 19.15.
 7. W środę o godz. 19.15 w salce parafialnej  odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w grudniu przystąpią do sakramentu chrztu.  
 8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii bądź Biurze Parafialnym.
 9. W pierwszy piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Adwent to oczekiwanie na powtórne przyjście Pana oraz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszam wszystkich Parafian, aby pojednali się z Panem Bogiem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy.    
 10. W Biurze Parafialnym, telefonicznie lub przez internet można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 11. Z uwagi na małą ilość zgłoszeń pielgrzymka do Torunia nie odbędzie się. 
 12. Po Mszy można nabyć świece wigilijne jako cegiełkę na pomoc ubogim dzieciom oraz poświęcone opłatki i wodę święconą w specjalnie przygotowanych butelkach.  
 13.  Za tydzień po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca 
 14.  W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego po Mszach zbierać będziemy na ten cel ofiary.  
 15. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem.