III Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Módlmy aby rodziny nie były zamknięte na przyjęcie Jezusa, tak jak mieszkańcy Betlejem. Zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny w każdą środę o godz. 18.00.
 2. Jutro przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za ofiary oraz za naszą ojczyznę, upraszając dla niej łaskę pokoju i narodowej zgody.   
 3. W poniedziałek spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej w salce parafialnej po Mszy Świętej o godz. 19.15.
 4. We wtorek katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas siódmych po Mszy o godz. 19.15, a w środę katecheza dla ósmych także o 19.15. Obie katechezy odbędą się w kościele.
 5. Także w środę katecheza dla młodzieży klas pierwszych ponadpodstawowych, która przygotowuje się do bierzmowania. Ta katecheza odbędzie się w salce parafialnej. Początek o godz. 18.30.    
 6. W Adwencie Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 z wyjątkiem czwartku kiedy Roraty są rano o godz. 6.00. Do udziału w Roratach zapraszam dzieci z lampionami zwłaszcza z klas trzecich oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 7. Dziękuję i proszę o przestrzeganie w naszym kościele obowiązujących przepisów sanitarnych w czasie epidemii.
 8. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy. Proszę, aby wszyscy pojednali się z Bogiem na święta Bożego Narodzenia. 
 9. W Biurze Parafialnym, telefonicznie lub przez internet można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Po Mszy można nabyć świece wigilijne jako cegiełkę na pomoc ubogim dzieciom oraz poświęcone opłatki i wodę święconą w specjalnie przygotowanych butelkach oraz sianko.
 11. W zakrystii są jeszcze tytki charytatywną, którą można napełnić produktami spożywczymi lub chemicznymi dla ubogich na zbliżające się święta. Tytki można przynieść do zakrystii.  
 12. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci, a także książkę Wszystko o św. Józefie w cenie 10 zł.