II Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji gościmy w naszej parafii ks. dra Jana Szczycha, proboszcza z Lubienia Wielkiego na Ukrainie, który po Mszach zbierać będzie ofiary. Wraz z Nim dziękuję wszystkim, którzy swoimi datkami wesprą finansowo Jego parafię.
 2. Po Mszach w niedziele Adwentu można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz wigilijne opłatki. Jak co roku są także dostępne opłatki dla zwierząt. Można także kupić Modlitewnik do św. Józefa w cenie 5 zł.
 3. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty od poniedziałku do piątku o 18.30. W czwartek Masza roratnia o godz. 6.00 rano.
 4. Rodziców i chrzestnych zapraszam na katechezę chrzcielną w poniedziałek o godz. 17.00 do salki przy Biurze Parafialnym.
 5. W poniedziałek Różaniec i Msza za zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach.
 6. W czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 7. Przypominam, że spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych księży będzie w naszej parafii w czwartek 20 grudnia. Proszę, abyśmy przez sakrament pokuty pojednali się z Bogiem i bliźnimi, by każdy z czystym sercem i sumieniem mógł przełamać się opłatkiem i przyjąć Chrystusa Eucharystycznego w Komunii Świętej.
 8. Młodzież klas VII, przygotowująca się do bierzmowania, uczestniczy w poniedziałek o godz. 18.30 w Roratach, a po Mszy w spotkaniu w salce parafialnej.
 9. Przez czas Adwentu można składać w wejściu do kościoła oraz punkcie Poczty Polskiej i w Sklepie u Jana produkty dla ubogich na nadchodzące święta. W zakrystii są dostępne tytki charytatywne, które można wypełnić produktami spożywczymi lub chemicznymi.
 10. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian mieszkających przy ulicach Słonecznej i Wczasowej.
 11. Gdyby ktoś z parafian miał zamiar ofiarować choinki do kościoła proszę, aby dzisiaj po Mszy przyszedł do zakrystii.
 12. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego i świąteczny numer Małego Przewodnika dla dzieci.