I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy kolejny Adwent, który jest czasem oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zachęcam do owocnego przeżycia tego okresu liturgicznego, aby gdy Pan przyjdzie zastał nas przygotowanych. Możemy to uczynić przez postanowienia adwentowe, codzienną modlitwę i rachunek sumienia, udział w Roratach, dobre uczynki, spowiedź adwentową. Już dzisiaj informuję, że spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w czwartek 20 grudnia.
 2. Nowy rok duszpastersko-liturgiczny przezywać będziemy pod hasłem „ W mocy Bożego Ducha”. Ta tematyka będzie także towarzyszyć podczas Mszy roratnich, na które zapraszam od poniedziałku do piątku. W czwartki rano o godz. 6.00, a w pozostałe dni o godz. 18.30. Proszę, aby dzieci przychodziły z lampionami.
 3. Dzisiaj po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy o 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy wieczornej spotkanie małżonków w salce parafialnej.
 4. Po Mszach w niedziele Adwentu można nabyć świece i pobłogosławione dzisiaj wigilijne opłatki.
 5. Młodzież klas III gimnazjalnych, przygotowujących się do bierzmowania, zapraszam na spotkanie w środę 5 grudnia o godz. 18.30 do salki parafialnej.
 6. W sobotę 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Czcicieli Matki Bożej i wszystkich Parafian zapraszam o godz. 12.00 Mszę Świętą i Godzinę Łaski. Niech ta uroczystość będzie przygotowaniem na rozpoczynające się w przyszłym roku Nawiedzenie Matki Bożej w naszej Archidiecezji.
 7. Przez czas Adwentu można składać w wejściu do kościoła oraz punkcie Poczty Polskiej i w Sklepie u Jana produkty dla ubogich na nadchodzące święta.
 8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty.
 9. W przyszłą niedzielę przypada dzień pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Gościć będziemy w naszej parafii ks. dr Jana Szczycha proboszcza z Lubienia Wielkiego na Ukrainie, który po Mszach zbierać będzie ofiary na ten cel.
 10. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian mieszkających przy ulicach: Radosnej, Skrytej, Wczasowej.
 11. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego i świąteczny numer Małego Przewodnika dla dzieci.