Komunikaty dla Wspólnoty Żywego Różańca

  1. Można jeszcze zapisać się na rekolekcje dla Żywego Różańca w Gostyniu lub w Zaborówcu w terminie od 22 do 24 marca 2019 r.
  2. W tym roku nie będzie rejonowych spotkań modlitewno-formacyjnych w sanktuariach maryjnych naszej archidiecezji. Pragniemy jako wspólnota Żywego Różańca uczestniczyć w uroczystości powitania Matki Bożej w znaku Jej cudownego Obrazu Jasnogórskiego w dniu 18 maja br. w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu. Uroczystość rozpocznie się modlitewnym czuwaniem o godz. 1000 a zakończy Mszą św. ok. godz. 1430 – 1500.
  3. Już teraz jesteśmy zaproszeni na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 31 maja br. (wieczór) i 1 czerwca br. (sobotnie przedpołudnie). Zachęcam do organizowania Pielgrzymki wspólnie z sąsiadującymi parafiami.
  4. Będzie też możliwość zabrania się do Częstochowy z pielgrzymką autokarową organizowaną przeze mnie. Wyjazd 1 czerwca o godz. 415 z ul. Panny Marii w Poznaniu (parking autokarowy pomiędzy kościołem Panny Marii na Ostrowie Tumskim a Wartą) bądź o godz. 430 z przystanku autokarowego przy ul. Piaśnickiej w Poznaniu (pomiędzy Osiedlami Rusa i Czecha na Ratajach); powrót z Częstochowy o godz. 1630 (będziemy w Poznaniu ok. godz. 2200). Koszt 70 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuję telefonicznie: 61 851 28 15 (od 900 do 1600) lub 667 15 65 25.
  5. W diecezjalnej instrukcji duszpasterskiej dotyczącej nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej jako owoc Nawiedzenia postuluje się powstanie w parafiach nowych róż Żywego Różańca. Pragnę dopowiedzieć: w szczególności powstanie nowych róż Żywego Różańca Mężczyzn, zwłaszcza w tych parafiach, gdzie takich róż jeszcze nie ma.
  6. Przypominam, że wszelkie komunikaty dotyczące Żywego Różańca w Archidiecezji Poznańskiej można znaleźć na stronie internetowej: http://archpoznan.pl/→DUSZPASTERSTWO→ Żywy Różaniec→ Komunikaty.

ks. kanonik dr Jan Glapiak

Archidiecezjalny Moderator Żywego Różańca