Zesłanie Ducha Świętego

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jest to dzień narodzin Kościoła, który Duch Święty od czasów apostolskich napełnia swoją mocą i prowadzi. Kończy się czas wielkanocny. Dziękuję tym wszystkim, którzy w okresie Wielkanocy przystąpili do spowiedzi i Komunii Świętej. Bóg zapłać także za złożone ofiary na daninę diecezjalną.   
 2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą Świętą. W niedziele proszę, aby odmawiać litanię w gronie rodziny.
 3. Dzisiaj w Katedrze Poznańskiej o godz. 15.00 odbędą się święcenia biskupie ks. kanonika dra Szymona Stułkowskiego.
 4. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, przypada święto NMP Matki Kościoła. Msza wieczorna w intencji zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach.
 5. Jutro, w poniedziałek zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców, którzy zgłosili w maju przyszłego roku swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o 19.15.  
 6. We wtorek zapraszam na spotkanie młodzież klas siódmych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie w salce o godz. 19.15.  
 7. W czwartek 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00. Proszę zabrać świece.
 8. Proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy Parafian mieszkających przy ulicy: Spokojnej i Pogodnej. 
 9. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
 10. W poniedziałek 17 czerwca zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o godz. 19.15.   
 11. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz czerwcowy numer Małego Przewodnika. Dostępny jest także Gość Niedzielny z homiliami wygłoszonymi przez Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.  

Z A P O W I E D Z I *

HUBERT ZAKRZEWSKI, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

PATRYCJA KAŹMIERCZAK, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Rostarzewo  

Zapowiedź pierwsza

MARCIN WACŁAWIK, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

WERONIKA SAJNAJ, panna, rzymskokatolickie, par. Chrystusa Króla, Rokietnica 

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie    parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.