Wniebowstąpienie Pańskie

 1.  Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pamiętajmy, że to niebo jest celem naszej ludzkiej egzystencji. Kroczmy zatem za Chrystusem, który przygotował nam miejsce w Domu Ojca i jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem.
 2. Dzisiaj po Mszy o 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie małżonków do salki przy Biurze Parafialnym.   
 3. We wtorek w Przeźmierowie uczniowie III klasy gimnazjalnej przystąpią do sakramentu bierzmowania. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby mężnie wyznawali swoją wiarę w Chrystusa i współpracowali z otrzymanymi Darami Ducha Świętego.
 4. Od soboty pół godziny przed Mszą nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. W niedziele proszę, aby odmawiać litanię wspólnie z rodziną. W tym tygodniu w łączności z nabożeństwem i Mszą Świętą przygotowywać się będziemy na uroczystość  Zesłania Ducha Świętego.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z sakramentami od 9.00. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi oraz Komunii wynagradzającej. Zapraszam w szczególny sposób wszystkie dzieci pierwszokomunijne, aby zgodnie z objawieniami Pana Jezusa przez dziewięć pierwszych piątków przystępując do spowiedzi i Komunii Świętej wysłużyły sobie łaski obiecane przez Chrystusa.  
 6. W przyszłą niedzielę w katedrze odbędą się święcenia biskupie ks. kanonika dra Szymona Stułkowskiego. Módlmy się za nowego pasterza naszej Archidiecezji i cały Chrystusowy Kościół.     
 7. Proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy Parafian mieszkających przy ulicy: Przemysława i Letniskowej. 
 8. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, a w przyszłą  niedzielę zbierać będziemy na Arcybiskupie Seminarium Duchowne. 
 9. W poniedziałek 10 czerwca zapraszam na spotkanie organizacyjne Rodziców, którzy zgłosili w maju swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w 2020 roku. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o 19.15.  
 10. Dziękuję Panu Kościelnemu, Sponsorom, Harcerzom i wszystkim osobom, którzy włączyli się w przygotowanie w sobotę festynu z okazji Dnia Dziecka.
 11. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i czerwcowy numer Małego Przewodnika.