XXVI Niedziela Zwykła – Misja Święta

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Misję Świętą, którą poprowadzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Misja jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej, którą będziemy przeżywać 2 i 3 października, czyli w najbliższą sobotę i niedzielę. Od poniedziałku do piątku zapraszam do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji o błogosławione owoce Misji i Nawiedzenia Matki Bożej.   
 2. Dzisiaj, z uwagi na obecność Misjonarza, będzie także Msza wieczorna o godz. 18.30.
 3. Jutro przeżywać będziemy uroczystość 24. rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za tę świątynię, w której możemy oddawać cześć Panu Bogu i doznawać Jego łaski i miłosierdzia.
 4. W minioną niedzielę rozdawane były foldery z programem Misji i Nawiedzenia. Program zamieszczony jest także na stronie internetowej parafii. Zapraszam do udziału wszystkich Parafian we Mszy Świętej z nauką. Po Mszach spotkanie z Misjonarzem w poniedziałek dla wspólnot parafialnych, we wtorek dla małżonków i rodziców, w środę dla młodzieży. W czwartek będzie dzień spowiedzi i przebłagania za grzechy. Okazja do spowiedzi od 16.00-18.30. W pierwszy piątek zakończenie misji i poświęcenie Krzyża misyjnego przy grocie. W piątek rozpoczynamy październik zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.          
 5. Od poniedziałku do środy Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów będzie przeżywać swoje rekolekcje szkolne. Program rekolekcji przekazany został uczniom przez wychowawców i katechetów.  
 6. Młodzież parafialną, a w szczególności uczniów klas siódmych, ósmych i pierwszych ponadpodstawowych przygotowujących się do bierzmowania zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie w środę o godz. 18.30.
 7. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne. W pilnych sprawach można kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
 8. W czwartek i piątek o godz. 9.00 zapraszam chętne osoby do posprzątania kościoła i udekorowania go na uroczystość Nawiedzenia. Obraz Matki Bożej już w piątek będzie przejeżdżał około 17.00 ulicą Szamotulską przez Chyby i Baranowo do Przeźmierowa. Natomiast w sobotę przyjedzie do nas przez wiadukt ulicami Szamotulską, Klonową, Wiosenną, Przemysława pod pomnik Miłosierdzia Bożego skąd w procesji zostanie przeniesiony ulicą Spokojną do kościoła. W niedzielę, jadąc do Kiekrza, pojedzie ulicą Wspólną Przemysława i Szamotulską. Serdecznie proszę mieszkających przy tych ulicach o ustrojenie drogi i płotów swoich posesji, a wszystkich Parafian swoich domów. Będzie to wyraz naszej wiary w Pana Boga oraz miłości i szacunku do Matki Najświętszej.   
 9. W sklepiku można zaopatrzyć się w emblematy flagi świece procesyjne i inne rzeczy potrzebne do wystroju naszych domów na uroczystość Nawiedzenia.
 10. W sobotę o godz. 9.00 zapraszam na ostatnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00. Natomiast o godz. 17.00 gromadzimy się w kościele skąd w procesji udamy się pod pomnik Miłosierdzia Bożego przywitać kopię obrazu Jasnogórskiego, która przybędzie do naszej parafii. Są to dni wolne od pracy, a zatem ufam, że każdy znajdzie czas, aby powitać Matkę Bożą i spotkać się z Nią w naszym kościele, prosząc o opiekę i potrzebne łaski.
 11. Na skarbonie przy głównym wejściu wyłożone są kartki, na których można wypisać w domu prośby i podziękowania do Matki Bożej Jasnogórskiej i wrzucić do skarbony. W tych intencjach zostanie odprawiona Msza Święta w niedzielę 3 października o godz. 16.00 na pożegnanie obrazu Nawiedzenia. Natomiast przy obrazie Matki Bożej wyłożona jest księga pamiątkowa, do której można się wpisywać. Po zakończonym Nawiedzeniu zostanie ona przekazana na Jasną Górę jako wotum wdzięczności naszych Parafian za dar nawiedzenia Matki Bożej.
 12. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem
 13. Zmarł nasz parafianin śp. Bogdan Włosiński z Baranowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…