XXVII Niedziela Zwykła – Nawiedzenie Matki Bożej

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość  Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii. Długo czekaliśmy na ten dzień. Wykorzystajmy ten czas kiedy Maryja jest z nami w cudownym obrazie Nawiedzenia. Program Nawiedzenia wydrukowany został na folderach i zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Msza pożegnania Matki Bożej dzisiaj o 16.00.
 2. W piątek zakończyliśmy Misję Świętą, a środę rekolekcje szkolne. Ojcom Oblatom Maryi Niepokalanej Andrzejowi Danielowi i Wojciechowi składamy serdeczne podziękowania za ich posługę w naszej wspólnocie.
 3. Na skarbonie przy głównym wejściu wyłożone są kartki, na których można wypisać w domu prośby i podziękowania do Matki Bożej Jasnogórskiej i wrzucić do stągwi przed obrazem Nawiedzenia. W tych intencjach zostanie odprawiona pożegnanie Obrazu. Także wyłożona jest księga pamiątkowa, do której można się wpisywać. Po zakończonym Nawiedzeniu zostanie ona przekazana na Jasną Górę jako wotum wdzięczności naszych Parafian za dar nawiedzenia Matki Bożej.
 4. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwa o godz. 18.30, a w czwartek o godz. 8.30.
 5. W poniedziałek Różaniec i Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach.
 6. We wtorek przypada wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, której relikwie od Niedzieli Miłosierdzia są w naszym kościele. Zapraszam na Mszę Świętą, aby modlić się o miłosierdzie Boże dla nas i świata całego.
 7. W środę Msza Święta ku czci św. Józefa. Korzystajmy z daru Roku naszego Patrona i kościoła jubileuszowego, którym jest nasza świątynia parafialna.
 8. W czwartek przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszam na Mszę Świętą i Różaniec. Tego dnia Arcybiskup Metropolita Poznański i Przewodniczący KEPu w narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zawierzy nasz naród i Kościół w Polsce opiece św. Józefa.    
 9. W piątek wieczorem przybędą  w pielgrzymce do św. Józefa w Baranowie Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej.     
 10. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości nawiedzenia przez Matkę Bożą naszej parafii. Tym, którzy udekorowali swoje domy, ulice gdzie Matka Boża przejeżdżała. Szczególne podziękowania osobom, które przygotowały naszą świątynię i teren przykościelny. Bóg zapłać. Niech Matka Boża ma Was w swojej opiece i za wszelkie uczynione Jej dobro Wam wynagrodzi swoim wstawiennictwem u swego Boskiego Syna.
 11. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek. A w czwartek po nabożeństwie różańcowym. Można kontaktować się także telefonicznie lub przez internet.
 12. Za tydzień, w Dniu Papieskim,  zbierać będziemy ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 13. Można nabyć nowy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci. 
 14. Zmarła śp. Marianna Górecka z Baranowa. Pogrzeb odbył się w czwartek w Smochowicach. Wieczny odpoczynek…