XVII Niedziela Zwykła

  1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Kościół w Polsce wzywa swoich wiernych do abstynencji od alkoholu i modlitwy o trzeźwość naszego narodu.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie. Trwa jeszcze nabór do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  3. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00 według planu przekazanego mi przez księdza Andrzeja. Jeśli ktoś chce jeszcze zgłosić chorych można to uczynić w Biurze Parafialnym do środy włącznie. Od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. O 17.30 Komunia św. wynagradzająca dla dzieci.
  4. W pierwszą sobotę, w którą przypada także wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a o po nim Msza św.
  5. Od wtorku południa oraz przez całą środę, nawiedzając kościół parafialny można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny Porcjunkuli.
  6. Ostatnie spotkanie organizacyjne dla udających się we wrześniu na pielgrzymkę do Lourdes odbędzie się w czwartek 10 sierpnia o godz. 17.30 w salce parafialnej.
  7. Dziękuję serdecznie czterem Paniom z ulic Wspólnej i Klonowej za pomoc w posprzątaniu kościoła w miniony piątek. Natomiast w nadchodzący piątek po Mszy wieczornej zapraszam do zadbania o naszą świątynię parafian z ulic: Szamotulskiej, Białej i Osiedla.
  8. W nowym Przewodniku Katolickim polecam artykuł o komunikacji w małżeństwie oraz o potrzebie ciszy zwłaszcza w czasie liturgii., bowiem tylko w ciszy można usłyszeć głos Boga. Można go nabyć u ministrantów.
  9. W przyszłą niedzielę spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 9.00
  10. W czwartek zmarł nasz Parafianin śp. Andrzej Czajka z Chyb, który wraz ze swoją małżonką przez długie lata opiekował się kościołem św. Stanisława. Pogrzeb odbędzie się w Kiekrzu we wtorek o godz. 15.30. Dlatego Biuro Parafialne we wtorek będzie czynne nie przed, a po Mszy wieczornej. Polećmy Pana Andrzeja Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…