Niedziela Przemienienia Pańskiego

  1. W poniedziałek o godz. 18.00 wymienianki roczne i różaniec za zmarłych z Baranowa, a po nich w intencji zmarłych zostanie odprawiona Msza święta.
  2. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Świętej Rodziny. W tym dniu przypada także święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, Patronki Europy oraz 75 rocznica jej męczeńskiej śmierci w KL Auschwitz. Z tej okazji Prezydium KEP opublikowało list, który dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Módlmy się szczególnie tego dnia za wstawiennictwem św. Teresy Benedykty o dar pokoju dla Europy i świata.
  3. Ostatnie spotkanie organizacyjne dla osób udających się we wrześniu na pielgrzymkę do Lourdes odbędzie się w czwartek 10 sierpnia o godz. 17.30 w salce parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia zapraszam wszystkim czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00. Proszę o przyniesienie ze sobą świec.
  5. Także w przyszłą niedzielę będzie miała miejsce zbiórka do puszek na KUL.
  6. Wtorkowa nawałnica sprawiła, że złamany konar pobliskiego drzewa uszkodził rynnę kościoła w Chybach. Bardzo serdecznie dziękuję za błyskawiczną i bezinteresowną pomoc w naprawie wyrządzonych szkód Panu Krzysztofowi Tokarzowi, oraz w pocięciu i wywiezieniu drewna Panom Józefowi i Zdzisławowi Wasylom. Dziękuję również za posprzątanie terenu Pani Magdalenie i Panu Wojciechowi oraz parafianom z Chyb.
  7. Dziękuję serdecznie rodzinie z Chyb za wymianę kwiatów w donicach przed wejściem do kościoła w Baranowie.
  8. Jestem wdzięczny siedmiu osobom z ulic Szamotulskiej i Białej za posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w sprzątaniu parafian z ulic: Wiosennej i Wierzbowej.
  9. Nowy Przewodnik Katolicki i Droga do nabycia u ministrantów.

 

Z A P O W I E D Z I    

ŁUKASZ GUDERSKI,          kawaler, rzymskokatolik, par. św. Antoniego – Przeźmierowo

MARTA ŁOPUCH,             panna, rzymskokatolik., par. św. Józefa – Baranowo

___________________________________________________

MACIEJ KRYSZKIEWICZ, wdowiec, rzymskokatolik, par. św. Józefa – Baranowo

AGNIESZKA JANASIK,     panna, rzymskokatolik, par. św. Józefa – Baranowo

Zapowiedź pierwsza