XIV Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przypada we wtorek Święto św. Benedykta opata, założyciela zakonu benedyktynów i Patrona Europy. Módlmy się w tym dniu w szczególny sposób w intencjach naszego kontynentu, aby pozostał wierny wartościom chrześcijańskim, które ukształtowały naszą cywilizację.

 

  1. W czwartek 13 lipca przypada 100 rocznica trzecich objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie. Zapraszam wszystkim czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie o godzinie 21.00. Proszę przynieść z sobą świece.

 

  1. W czwartek 6 lipca wyruszyła z Poznania 83 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wspierajmy naszą modlitwą pątników idących do Matki Bożej Królowej Polski.

 

  1. Dziękuję bardzo trzem małżeństwom z naszej parafii za ofiarną pomoc w posprzątaniu probostwa po malowaniu oraz grupie parafian za pomoc w przeprowadzce.

 

  1. Po Mszy świętej można nabyć u ministrantów nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest w nim zamieszczona relacja z wręczenia nagród Arcybiskupa za wierną służbę Archidiecezji Poznańskiej. Wśród nagrodzonych jest także nasz parafianin Pan Wojciech Janczewski.

 

ks. Krzysztof Frąszczak