XIII Niedziela Zwykła

  1. 1 lipca minęła 20° rocznica erygowania parafii, a zarazem ustanowienia pierwszego proboszcza Księdza kanonika Andrzeja Strugarka, który po dwóch dekadach duszpasterskiej posługi w Baranowie objął parafię w Poznaniu – Szczepankowie. Bardzo serdecznie dziękuję mu za wszelkie dobro, dokonane przez ten czas w życiu duchowym parafian oraz poczynione inwestycje materialne. Polecam Jego osobę i duszpasterską posługę w nowej parafii wdzięcznej modlitewnej pamięci.

 

  1. Dziękuję serdecznie za życzliwe przyjęcie i słowa powitań i życzeń przedstawicielom parafii i  władzom gminy: Panu wójtowi Tadeuszowi Czajce oraz Pani sołtys Chyb oraz Panu sołtysowi Baranowa. Słowa podziękowania kieruję pod adresem Księdza dziekana Karola Górawskiego, który z racji pełnionej funkcji wprowadził mnie do świątyni parafialnej. Dziękuję kapłanom koncelebrującym wraz ze mną tę pierwszą Ofiarę Mszy świętej: Księdzu prałatowi prof. Bogdanowi Częszowi i Księdzu kanonikowi Zbigniewowi Tokłowiczowi. Dziękuję za wspólną modlitwę wszystkim obecnym tu szanownym parafianom oraz grupom i wspólnotom naszej parafii.

 

  1. W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie zwłaszcza z naszej parafii. Trwa nabór do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Bliższe informacje na ten temat można otrzymać w zakrystii.

 

  1. W tym tygodniu przypada 1° piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.30. W tym czasie okazja do Spowiedzi świętej. Komunia święta wynagradzająca dla dzieci o 17.30.

 

  1. O posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ulic Wypoczynkowej i Nad Miedzą w piątek po wieczornej Mszy świętej.

 

  1. Po Mszy świętej można nabyć prasę katolicką. Szczególnie polecam Przewodnik Katolicki, w którym można przeczytać kilka artykułów i wspomnień o zmarłym śp. Ojcu Karolu Meissnerze osb, którego pogrzeb odbył się przed tygodniem w Lubiniu.

 

  1. Zmarł nasz parafianin śp. Rajmund Michalak. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Przeźmierowie o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

ks. prob. Krzysztof Frąszczak