VII Niedziela Zwykła

 1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywać będziemy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Jak podają media każdego dnia 3 miliony Polaków kupuje tzw. „małpki”. Niech rozpoczynający się Wielki Post będzie dla nas okazją do podjęcia wstrzemięźliwości od alkoholu.  
 2. W poniedziałek o 19.15 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. 
 3. W poniedziałek o 20.15 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Ekonomiczną.  
 4. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się we wtorek o 19.15 w salce przy Biurze Parafialnym.
 5. Młodzież klas ósmych, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w salce parafialnej we wtorek o godz. 19.15.
 6. W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Kościół w tych 40 dniach wzywa nas do nawrócenia i podjęcia pokuty za popełnione grzechy przez post, modlitwę i jałmużnę. W Popielec obowiązuje post ścisły. Msze z obrzędem posypania popiołem w Baranowie o godz. 9.00 i 19.00, a w Chybach o 18.00.  Po Mszach zbierać będziemy ofiary na Caritas Archidiecezjalną. W tym dniu nie będzie czynne Biuro Parafialne.   
 7. W piątek o godz. 18.00 zapraszam wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową. To zaproszenie kieruję w szczególny sposób do dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 8. W niedzielę o godz. 17.30 zapraszam wszystkich Parafian na Gorzkie Żale. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. kanonik dr Adam Sikora, wykładowca teologii moralnej na Wydziale Teologicznym UAM.
 9. Z uwagi na Misje Święte, które odbędą się w naszej parafii od 10 do 17 maja nie będzie w tegorocznym Wielkim Poście rekolekcji. Już dzisiaj zapraszam do udziału w Misjach i zarezerwowania na nie czasu, aby dobrze przygotować się do Nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w wizerunku Jasnogórskim.
 10. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do parafian z ulic: Wiosennej i Wierzbowej. 
 11. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego z comiesięcznym dodatkiem. 

ks. Krzysztof Frąszczak