I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszam dzisiaj o 17.30 na pierwsze Gorzkie Żale. Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie ks. kanonik dr Adam Sikora wykładowca teologii moralnej na UAM. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 18.00. Zapraszam na to nabożeństwo dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.  Niech rozpoczęty Wielki Post będzie dla nas wszystkich czasem rozważania zbawiennej Męki Jezusa Chrystusa.    
 2. Dzisiaj po Mszy o 9.00 zebranie Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy wieczornej Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie do salki przy Biurze Parafialnym osoby pragnące pogłębić swoją wieź z Panem Jezusem i Matką Bożą.    
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszam na spotkanie do salki Parafialną Radę Duszpasterską.
 4. W piątek o 19.15 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Caritas.
 5.  W środę o 18.00 Nowenna do Świętej Rodziny.
 6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi. Komunia wynagradzająca dla dzieci około 17.30. Zapraszam wszystkich, aby wykorzystać tę okazję i pojednać się z Panem Bogiem.
 7. Z uwagi na zajęcia na uczelni wyjątkowo w tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą nie w piątek, a w pierwsza sobotę miesiąca od 9.00.    
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Misjonarzami, a po Mszach zbierać będziemy do puszek ofiary ma Misje święte.  
 9. Tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu zbierana jest danina diecezjalna. Koperty wyłożone są na skarbonie.
 10. Na stronie internetowej naszej parafii można zapoznać się z wskazaniami pasterskimi na tegoroczny Wielki Post oraz z dwoma komunikatami Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Ministra Zdrowia na temat zasad postępowania w wypadku ewentualnego pojawienia się koronawirusa.    
 11. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do parafian z ulic: Radosnej, Skrytej i Wczasowej. Dziękuję za troskę o naszą świątynię.
 12. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci.

ks. Krzysztof Frąszczak

Z A P O W I E D Z I *

LEOPOLD Tomasz                         kawaler, rzymskokatolickie, par. Wszystkich Świętych, Tarnowo Podgórne

MIELOCH Aleksandra                             panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z N E

Sołtys Baranowa i Rada Sołecka serdecznie zapraszają Panie i Panów z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn w sobotę 7 marca o godz. 16.00 do świetlicy przy ul Spokojnej 2B.