Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, do której przygotowywaliśmy się przez Nowennę. Módlmy się, aby Polska była rzeczywistym Królestwem Jezusa Chrystusa i Jego Niepokalanej Matki. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 odnowimy akt oddania rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy. Obowiązujący reżim sanitarny nie pozwala wszystkim, którzy by tego pragnęli uczestniczyć osobiście we Mszy Świętej. Wielu w tej sytuacji korzysta z transmisji Mszy Świętej. Pamiętajmy jednak, że słowo Kościół oznacza święte zgromadzenie, dlatego nie lekceważmy zaproszenia, jakie nasz Zbawiciel kieruje do nas, abyśmy mieli udział w tym, co On dla nas przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie wysłużył.             
  3. Papież Franciszek umożliwił, aby  przez cały tegoroczny listopad można było pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny dla zmarłych.
  4. We wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, 5 października br., zwróciłem się z prośbą do Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach o relikwie pierwszego stopnia św. Faustyny. Chcę się podzielić radosną wiadomością, że otrzymałem pozytywną odpowiedź, że nasza parafia będzie mogła posiadać i czcić cząstkę jej świętego ciała. Ufam, że obecność relikwii świętej Faustyny ożywi jeszcze bardziej w naszej wspólnocie parafialnej kult Bożego Miłosierdzia i uchroni wielu ludzi przed karą wiecznego potępienia, przed którą przestrzegała nas w swych objawieniach św. Faustyna.      
  5. Wymienianki roczne oraz intencje mszalne na przyszły rok, z uwagi na trwającą epidemię, można zamawiać telefonicznie.        
  6. Z uwagi na wysoką liczbę zakażonych koronawirusem Biuro Parafialne jest czynne tylko w formie zdalnej. Proszę kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
  7. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki oraz kalendarz św. Wojciecha.
  8. Zmarł nasz parafianin śp. Krzysztof Dobski z Chyb. Wieczny odpoczynek…