IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś w katedrze poznańskiej o godz. 15.00 odbędą się święcenia biskupie księdza Jana Glapiaka. Uroczystość będzie transmitowana w Telewizji Trwam i TVP 3. Pamiętajmy o nowym biskupie w naszych modlitwach.
 2. Okazja do spowiedzi adwentowej jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30 do 18.30.
 3. W poniedziałek od 17.00 do 18.00 będzie można odebrać przy Biurze Parafialnym produkty przyniesione do kościoła. Zapraszam osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. W zakrystii pozostało jeszcze kilka tytek charytatywnych.       
 4. Od 15 grudnia kościoły mogą być wypełnione w 30% przez osoby niezaszczepione. Natomiast nie ma żadnych limitów dla osób w pełni zaszczepionych uczestniczących w nabożeństwach. Proszę o przestrzeganie reżimu sanitarnego. 
 5. Msze roratnie od poniedziałku do środy o godz. 18.30. W czwartek ostatnie Roraty o godz. 6.00. Do udziału w Roratach zapraszam dzieci z lampionami oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 6. Biuro Parafialne do końca roku będzie nieczynne. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny lub internetowy.  
 7. Zarządzeniem Kurii Metropolitalnej, podobnie jak w ubiegłym roku zostały odwołane tradycyjne odwiedziny duszpasterskie w domach parafian z okazji kolędy. Natomiast spotkania kolędowe będą się odbywać w kościele w niedzielne popołudnie. Szczegóły i plan zostanie podany po świętach.
 8. Z uwagi na Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie w piątek wieczornej Mszy. Zapraszam w piątek na Pasterkę do kościoła w Baranowie o godz. 22.00.
 9. W sobotę w uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte, jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 10. W przyszłą niedzielę drugi dzień Bożego Narodzenia. W tym roku obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny i modlić się o świętość małżeństw i rodzin. W tym dniu zbierać będziemy także ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
 11. Po Mszy można nabyć jeszcze świece wigilijne, które są cegiełką na pomoc ubogim dzieciom oraz poświęcone opłatki i wodę święconą w specjalnie przygotowanych butelkach oraz sianko na stół wigilijny.
 12. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci, a także książkę Wszystko o św. Józefie.
 13. Zmarł śp. Krzysztof Kubiszewski z Chyb. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Kiekrzu. Wieczny odpoczynek…