Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Dziś w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Polecajmy Panu Bogu nasze rodziny modląc się o świętość i wzajemną miłość.
  2. Dziękuję wszystkim Parafianom, Panu kościelnemu i organiście, którzy włączyli się w przygotowanie żłóbka posprzątanie kościoła oraz uroczystych obchodów świąt Bożego Narodzenia. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarowane tytki charytatywne z produktami spożywczymi i chemicznymi na święta. Większość z nich zawieźliśmy do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu. 
  3. Dzisiaj zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
  4. Biuro Parafialne do końca roku będzie nieczynne. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny lub internetowy.  
  5. Jutro obchodzić będziemy 103 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego i po raz pierwszy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które od tego roku jest świętem państwowym. Proszę o wywieszenie flag narodowych.    
  6. Zarządzeniem Kurii Metropolitalnej, podobnie jak w ubiegłym roku zostały odwołane tradycyjne odwiedziny duszpasterskie w domach parafian z okazji kolędy. Natomiast spotkania kolędowe będą się odbywać w kościele w niedzielne popołudnie. I tak w niedzielę 2 stycznia 2022 roku na kolędę zapraszam do kościoła o godz. 17.00 Parafian z Baranowa mieszkających przy ulicy: Spokojnej, Cichej, Pogodnej, Klonowej, Parkowej, Wiosennej, Skrytej, Wczasowej i Radosnej. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą w intencji Parafian. Podczas Mszy będzie można złożyć kolędowe ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i probostwa. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie przy żłóbku i wspólny śpiew kolęd. Będą także rozprowadzane foldery kolędowe informujące o życiu naszej wspólnoty parafialnej oraz z zamieszczoną modlitwą poświęcenia domu.            
  7. W piątek przypada ostatni dzień roku. Zapraszam wszystkich wiernych na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 17.00. Arcybiskup Metropolita udzielił dyspensy tego dnia od potraw mięsnych dla wiernych będących na terenie naszej Archidiecezji.
  8. W sobotę rozpoczniemy nowy Rok Pański 2022 i obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jedna z największych uroczystości maryjnych, kończąca oktawę Bożego Narodzenia i święto nakazane. Dlatego Msze Święte jak w niedzielę o 9.00; 10.30 i 12.00.
  9. Zmarła nasza parafianka śp. Janina Jachnik z Baranowa. Pogrzeb odbył się w środę w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…