III Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj w Panamie kończy się 34. Światowy Dzień Młodzieży, w którym uczestniczy papież Franciszek. Módlmy się za młode pokolenie, aby żyło Ewangelią Chrystusa.
  2. Dzisiaj po Mszy zbieramy do puszek ofiary na Radio Emaus.
  3. Od soboty kolęda rozpoczęła się w Chybach. Początek kolędy o godz. 15.30, a w soboty o 14.00. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii, w gablotach i na kartach. Wodę święconą można zabierać z przedsionka kościoła.
  4. Msze św. w dni powszednie z racji kolędy o godz. 9.00, a Biuro Parafialne czynne tylko w czwartki od 9.30-10.30.
  5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 10.00. Natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej od godz. 17.00. Msza Święta z Komunią Wynagradzającą o godz. 18.30.
  6. W sobotę 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na nabożeństwo różańcowe o 9.30, a po nim o godz. 10.00 na Mszę Świętą podczas której pobłogosławione zostaną gromnice oraz nowa ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie towarzyszyć nam podczas środowej Nowenny do Świętej Rodziny. Podczas tej Mszy zbierać będziemy ofiary na pomoc dla Sióstr z zakonów klauzurowych. Natomiast Msza wieczorna w sobotę będzie już z formularza niedzielnego.
  7. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po porannej Mszy do parafian z ulic Wiosennej i Wierzbowej.
  8. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego z comiesięcznym dodatkiem „Pięć minut z Bogiem”. Zachęcam także zwłaszcza młodych do zakupu Gościa Niedzielnego, który poświęcony jest spotkaniu w Panamie. Dodatkowo dołączona do tego numeru jest druga część głośnego filmu „Bóg nie umarł” Cena tygodnika wynosi 5 złotych.

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

Dzisiaj od godz.16-18 dzieci zaproszone są na Bal Karnawałowy do sali wiejskiej w Baranowie.

Zebranie wiejskie w sprawie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Baranowo odbędzie się w dniu 30 stycznia o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej.

Zebranie wiejskie w sprawie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi  Chyby odbędzie się we wtorek 5 lutego o godz. 18.15 w auli Gimnazjum w Baranowie przy ul. Wypoczynkowej.