III Niedziela Wielkiego Postu

  1. W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego wszelkie zgromadzenia, także religijne nie mogą przekraczać 50 osób. Porządek Mszy niedzielnych pozostaje bez zmian. Na czas trwania stanu zagrożenia Msza o 10.30 będzie w Baranowie, z uwagi na niewielkie rozmiary kościoła w Chybach.  
  2. Do 29 marca włącznie Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Godziny transmisji telewizyjnych i radiowych Mszy Świętej podane są na parafialnej stronie internetowej.
  3. Dekretem Arcybiskupa zostały zawieszone nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Arcybiskup zachęca wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w gronie rodzinnym o 20.30 w intencji ochrony przed pandemią koronawirusa, za chorych i tych którzy im posługują oraz o pokój serca i łaskę nawrócenia.    
  4. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie pół godziny przed Mszą.
  5. Biuro Parafialne będzie nieczynne do odwołania.  
  6. Z uwagi na zaistniałą sytuację tegoroczne uroczystości odpustu parafialnego będą odwołane. Zapraszam w tym dniu do szczególnej modlitwy do św. Józefa, patrona Kościoła i naszej parafii. Msze Święte w tym dniu o 9.00 i o 11.00 w intencji Parafian.    
  7. W czasie Wielkiego Postu w wejściu do kościoła wyłożone są koperty na daninę diecezjalną. Za złożone na ten cel ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Można także zakupić na święta wielkanocne paschaliki z Caritasu.  
  8. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego.
  9. Zmarł nasz Parafianin śp. Roman Buchwald z Baranowa.  Msza we wtorek o 9.00 w Baranowie, pogrzeb o 11.00 na Górczynie.    

ks. Krzysztof Frąszczak

Z A P O W I E D Z I*

WYCISK Dominik Jerzy               kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

PUFAHL Patrycja                          panna, rzymskokatolickie, par. Imienia Maryi, Poznań

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.