II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.00 zebranie Wspólnoty Żywego Różańca.
  2. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na nowy rok. 
  3. W przyszłą niedzielę 9 stycznia zakończy się peregrynacja kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. Uroczyste pożegnanie obrazu odbędzie się podczas Mszy Świętej w katedrze poznańskiej o godz. 12.00.
  4. Plan kolędy wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kolęda odbywać się będzie w kościele w Baranowie w niedzielne popołudnia stycznia. Rozpocznie ją Msza Święta o godz. 17.00 w intencji Parafian, podczas której zbierane będą ofiary kolędowe na utrzymanie naszej parafii. Dzisiaj zapraszam Parafian z Baranowa mieszkających przy ulicy: Spokojnej, Cichej, Pogodnej, Klonowej, Parkowej, Wiosennej, Skrytej, Wczasowej i Radosnej. Za tydzień 9 stycznia spotkanie kolędowe dla Parafian z Baranowa z ulic: Słonecznej, Wypoczynkowej, Wspólnej, Letniskowej Przygranicznej, Nad Miedzą, Lipowej, Przemysława, Rolnej, Poznańskiej i Nowiny. Plan kolędowania wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  5. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z uroczystości już w środę o 18.30 i w czwartek o. 9.00, 10.30 i 12.00. Podczas Mszy poświęcenie kadzidła i kredy. W tym dniu zbierać będziemy ofiary na wsparcie dzieł misyjnych Kościoła.              
  6. Za tydzień obchodzić będziemy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Podczas Mszy Świętej odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.  
  7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, którzy o to poproszą od godz. 9.00. Natomiast od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej.
  8. Po Mszy Świętej dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Małego Przewodnika dla dzieci.