Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Także dzisiaj o godz. 12.00 zakończy się uroczystą Mszą w katedrze poznańskiej peregrynacja kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji.
  2. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na nowy rok. 
  3. Plan kolędy wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kolęda odbywa się w kościele w Baranowie w niedzielne popołudnia stycznia. Rozpoczyna ją Msza Święta o godz. 17.00 w intencji Parafian, podczas której zbierane są ofiary kolędowe na utrzymanie naszej parafii. Dzisiaj zapraszam Parafian z Baranowa mieszkających przy ulicy: Słonecznej, Wypoczynkowej, Wspólnej, Letniskowej Przygranicznej, Nad Miedzą, Lipowej, Przemysława, Rolnej, Poznańskiej i Nowiny. Za tydzień 16 stycznia spotkanie kolędowe dla Parafian z Baranowa z ulic: Białej, Seledynowej, Srebrnej, Złotej, Purpurowej, Błękitnej, Karminowej, Alabastrowej, Szamotulskiej, Wierzbowej i Platynowej. Bóg zapłać 34 rodzinom za złożone w zeszłą niedzielę ofiary.
  4. We wtorek 11 stycznia po Mszy Świętej o godz. 19.15 katecheza dla młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Proszę, aby młodzież przyniosła ze sobą podręczniki i książeczki.
  5. W środę 12 stycznia katecheza dla młodzieży klas pierwszych ponadpodstawowych, przygotowujących się do bierzmowania. Spotkanie będzie w salce parafialnej początek o godz. 18.30.
  6. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na rzecz budowy nowego kościoła pod wezwaniem bł. Stefana Wyszyńskiego, który będzie wotum wdzięczności za nawiedzenie przez Matkę Bożą naszej archidiecezji.   
  7. Po Mszy Świętej dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.
  8. Zmarli nasi parafianie śp. Alfreda Siwka z Baranowa, pogrzeb odbędzie się we wtorek i śp. Leon Michalak z Baranowa, pogrzeb odbędzie się w środę. Wieczny odpoczynek…