II Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy kolejny dzień Nowenny przygotowującej nas na Nawiedzenie Matki Bożej. Jest to swoisty parafialny Adwent. Gdyż już dwukrotnie  w maju i październiku mieliśmy gościć kopię cudownego Jasnogórskiego Obrazu w naszym kościele. Niech ten czas oczekiwania będzie dla nas okazja do prostowania ścieżek własnego życia na dzień spotkania z Maryją i Jej Synem.
 2. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. 
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 Różaniec i Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych.
 4. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na śpiew Godzinek o godz. 18.00 i Mszę Świętą wieczorną.  
 5. Z uwagi na trwającą epidemię w tym Adwencie Msze Święte roratnie będą tylko dwa razy w tygodniu. We wtorek o godz. 18.30 na którą zapraszamy rodziców z dziećmi i w czwartek o godz. 6.00 na którą zapraszamy osoby dorosłe.
 6. Intencje mszalne na przyszły rok, z uwagi na trwającą epidemię, można zamawiać telefonicznie. Biuro Parafialne jest też czynne w formie zdalnej.  
 7. Z uwagi na epidemię nie będzie przed świętami spowiedzi z zaproszonymi kapłanami, dlatego proszę o korzystanie ze spowiedzi w ciągu tygodnia przez cały Adwent z wyjątkiem środy pół godziny przed Mszą Świętą.
 8. Obowiązujący reżim sanitarny został przedłużony do 27 grudnia. Nie pozwala on wszystkim, którzy by tego pragnęli uczestniczyć osobiście we Mszy Świętej. Ciągle w kościołach obowiązuje dystans proszę o udział w transmisjach Mszy Świętej w telewizji, radio czy internecie.   
 9. W niedziele Adwentu można po Mszy nabyć poświęcone opłatki wigilijne, świece wigilijne, świece roratnie, wodę święconą w butelkach, płyty z kolędami oraz zabrać tytkę charytatywną, którą można napełnić produktami na święta dla potrzebujących i przynieść do zakrystii do trzeciej Niedzieli Adwentu.
 10. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zgodnie z zapowiedzią zbierać będziemy ofiary na ten cel do puszek.     
 11. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci oraz kalendarz św. Wojciecha.

       O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z  N E

Kierując się troską o zdrowie najbliższych, zwłaszcza seniorów, ale też ze względu na obowiązujące obostrzenia, nie będziemy spędzać Świąt tak rodzinnie, jak dotychczas. Wielu mieszkańców spędzi ten czas samotnie. Dodatkowo wiele rodzin przygnębia niepewność o przyszłość ekonomiczną. Chcąc umilić świąteczne dni Gmina Tarnowo Podgórne, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe działające na terenie gminy rozpoczynają wspólną wigilijną akcję wsparcia – osoby samotne i najbardziej potrzebujące otrzymają przed Wigilią świąteczny posiłek. Jeżeli znają Państwo osoby samotne i potrzebujące, które powinny być objęte tą akcją, to prosimy o przekazanie takiej informacji do Sołtysa Pana Mieczysława Paczkowskiego (nr tel. 661 590 360)