I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Nowennę przygotowująca nas do obchodów uroczystości Świętego Józefa Oblubieńca NMP, Patrona naszej parafii. Sumie odpustowej we wtorek 19 marca o godz. 18.30 będzie przewodniczył ks. prof. Bogdan Częsz. Zapraszam do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci św. Józefa.
 2. Zapraszam dzisiaj o 17.30 na pierwsze Gorzkie Żale. Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie ks. dr Jan Frąckowiak, sekretarz i ceremoniarz Arcybiskupi.
 3. W poniedziałek Różaniec i Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych.
 4. W środę 13 marca przypada szósta rocznica wyboru papieża Franciszka. Módlmy się w tym dniu za Ojca Świętego i Kościół, któremu, z woli Chrystusa, przewodzi.
 5. Młodzież klas VII przygotowująca się do bierzmowania zapraszam na spotkanie do salki parafialnej w poniedziałek o godz. 19.15.
 6. We wtorek po wieczornej Mszy zapraszam wszystkich chętnych Parafian chcących pogłębić swoją relację z Pismem Świętym na Krąg Biblijny. Spotkanie w salce przy Biurze Parafialnym.
 7. W piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa. Zapraszam na to nabożeństwo zwłaszcza dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 8. Po Mszy wieczornej w piątek zapraszam na spotkanie na probostwie Parafialny Zespół Caritas.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Misjonarzami, a po Mszach zbierać będziemy do puszek ofiary ma Misje święte.
 10. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do parafian z ulic: Nowina, Rolna i Nad Miedzą.
 11. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.
 12. Zmarł śp. Czesław Gorajski ze Śremu. Pogrzeb odbył się w sobotę w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek …