I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy.  Panująca epidemia i obowiązujący reżim sanitarny nie pozwala wszystkim, którzy by tego pragnęli uczestniczyć osobiście we Mszy Świętej. Ciągle w kościołach obowiązuje dystans (jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych) oraz zakrywanie ust i nosa. 
 2. Jeszcze do końca listopada można w tym roku zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny dla zmarłych.
 3. Wymienianki roczne oraz intencje mszalne na przyszły rok, z uwagi na trwającą epidemię, można zamawiać telefonicznie. Biuro Parafialne jest czynne w formie zdalnej.  
 4. Z uwagi na trwającą epidemię w tym Adwencie Msze Święte roratnie będą tylko dwa razy w tygodniu. We wtorek o godz. 18.30 na którą zapraszamy rodziców z dziećmi i w czwartek o godz. 6.00 na którą zapraszamy osoby dorosłe.
 5. W czasie Adwentu wpatrujemy się w osobę Matki Bożej, która z woli Boga została wybrana na Matkę Syna Bożego. Niech tegoroczny Adwent będzie dla nas czasem wytężonej modlitwy za matki oczekujące na narodziny swych dzieci, a także o łaskę nawrócenia kobiet, które domagają się prawa do ich zabijania.
 6. W poniedziałek przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. To także dzień imienin pierwszego Proboszcza tej parafii. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, którzy o to poproszą od godz. 9.00. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej. Z uwagi na epidemię nie będzie przed świętami spowiedzi z zaproszonymi kapłanami, dlatego proszę o korzystanie ze spowiedzi w ciągu tygodnia przez cały Adwent z wyjątkiem środy pół godziny przed Mszą Świętą.
 8. W minioną niedzielę Pan Mikołaj Grzybek poinformował, że rezygnuje z posługi organisty w naszej parafii. Panu Mikołajowi dziękujemy za troskę o oprawę muzyczną Mszy Świętych i nabożeństw i życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.    
 9. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary na ten cel do puszek.     
 10. Od dzisiaj w niedziele Adwentu można po Mszy nabyć poświęcone opłatki wigilijne, świece wigilijne, wodę święconą w butelkach, płyty z kolędami oraz zabrać tytkę charytatywną, którą można napełnić produktami na święta dla potrzebujących i przynieść do zakrystii.   
 11. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem oraz kalendarz św. Wojciecha.