XVII Niedziela Zwykła

  1. Dziękuję wszystkim Parafianom za modlitwę i przyjętą Komunię Świętą w mojej intencji w dniu imienin. Dziękuję również za wspólne świętowanie przy kawie po Mszy Świętej. Bóg zapłać za ofiarowane placki, kwiaty i prezenty.   
  2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca wszystkich, którym leży na sercu sprawa trzeźwości naszego narodu do abstynencji. W tym roku ten miesiąc przeżywać będziemy pod hasłem „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Niestety po alkohol w naszym kraju sięgają coraz młodsi.  Polecam rodzicom i młodzieży lekturę listu pasterskiego na ten temat zamieszczonego na stronie internetowej naszej parafii.  
  3. Od czwartku południa przez cały piątek za pobożne nawiedzenie kościoła  można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny Porcjunkuli.
  4. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam do modlitwy w intencji powołań. Także w czwartek przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o wszystkich, którzy walczyli o suwerenność naszego narodu.
  6. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00 odwiedziny chorych z sakramentami. Natomiast od godz. 17.00 do 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty i Komunii wynagradzającej.
  7. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 zapraszam czcicieli Matki Bożej na trzecie w tym roku nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.     
  8. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ulic: Wiosennej i Wierzbowej.
  9. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem „Pięć minut z Bogiem”.

ks. Krzysztof Frąszczak